Новини

ЗИМОВИЙ ОБЛІК ЗВІРІВ

Зима – найважча пора для всіх, а особливо для лісових мешканців. Сніг, ожеледиця, міцні морози, вітер… Здається, що життя в лісі завмирає. Але насправді це не так.
Про життя в зимовому лісі, про те, як зимують, чим харчуються дикі тварини і які саме, розкажуть їх сліди. З метою встановлення чисельності ссавців, їх територіального розміщення служба державної охорони Ічнянського національного природного парку в лютому вкотре провела облік звірів найбільш поширеним методом – маршрутним обліком по слідах на снігу. Незважаючи на холод та вітер працівники природоохоронних науково-дослідних відділень одночасно вирушили по заздалегідь розподіленим маршрутом. Сліди тварин позначили на схематичних картах, по яких і буде обраховано кількість ссавців різних видів, що мешкають на території парку.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ТВОРИТИ ДОБРО ЛЕГКО

Прийшла справжня зима, з пекучими морозами, ясними днями, і синіми вечорами. У цей час пташки потребують нашої з вами допомоги. Але допомоги розумної. Адже підгодовування птахів – непроста справа, і не слід бездумно віддавати їм залишки людської їжі, тому що це може зашкодити. В годівничку можна покласти крихти білого хліба, зерна пшениці, насіння соняшника, гарбуза, дині. Плоди горобини, калини уподобають снігурі, а шматочки несолоного сала прийдуться до смаку синичкам, дятлам. Багато різних птахів прилітає до годівниці, облаштованої біля адмінприміщення Ічнянського НПП, яка працює без вихідних. До доброї справи підгодівлі працівники парку закликають всіх небайдужих. На індивідуальних заняттях з дітьми розповідають про пташиний раціон взимку та розвішують з ними біля осель виготовлені власноруч годівнички.
Попереду ще багато холодних та сніжних днів. Тож допоможемо птахам перезимувати! Спорудити годівниці для пташок можна з будь-якого підручного матеріалу і ви матимете змогу не лише спостерігати за невгамовним птаством, але й врятувати від голоду не одну пташину. Пернаті не залишаться в боргу: навесні вони звеселять нас дзвінкими піснями, а все літо успішно боротимуться із шкідливими комахами.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

А ЛІС ЗАВМЕР…

А ліс завмер. А ліс мовчить.
Лиш гілка часом трісне.
І дивовижну чарів мить
Порушить ненавмисно.
Соснові стовбури руді
Тримають гордо крони –
На головах у вічних дів
Смарагдові корони.
Біленький тихий сніг пухкий
Цілує ніжно хвою.
Зимовий ліс не гомінкий
Заснув і снить весною.
(з інтернет-ресурсів)

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

НА ЩАСТЯ, НА ЗДОРОВ’Я, НА НОВИЙ РІК, НА НОВЕ ЛІТО…

Січень – середина зими та початок року. Місяць багатий на святкові дні. Та особливо улюбленим здавна було свято Нового року.
Наші пращури зустрічали початок року навесні. З прийняттям християнства дату перенесли на осінь. А з 1 січня 1700 року новорічне свято стали відзначати в перший день січня. Коли офіційний початок року змістився на 14 днів уперед, церковне літочислення не змінилося. Тож з того часу 14 січня ми маємо унікальне свято – «старий» Новий рік.
Йому передує свято Маланки, або Щедрий вечір, коли дівчата щедрують і ворожать. Молодь «водила Маланку»: щедрувальники в костюмах і масках ходили від хати до хати і веселили жартами і щедрівками, влаштовували цілі вистави.
На початок року припадає свято Василя, який вважався покровителем землеробства. Тому вдосвіта годилося засівати оселі зерном: житом або пшеницею. Це символізувало достаток і хороший урожай.
Існують і природні прикмети цих свят.
Якщо ніч Нового року (14 січня) тиха і ясна, рік буде щасливий. Ранковий іній – на врожай зернових та меду.
Якщо на Маланки (13 січня) сонячно й відлига, то чекай теплого літа. Якщо сильний мороз і падає сніжок — це на врожай хліба, здоров’я людей і тварин.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ДІДУХ, ЯЛИНКА, ЗИМОВИЙ БУКЕТ… ЧИ МОЖЕ ЩОСЬ КРЕАТИВНЕНЬКЕ?

Невід’ємним атрибутом новорічних свят є ялинка. Це диво-дерево завжди приносить нам атмосферу свята і радощів. Аромат хвої, новорічні прикраси і вогники тішать око і малого, і великого. Так, Новий рік – це свято, що повертає нас у дитинство і змушує вірити в дива. Та новорічні традиції, як і все у світі, змінюються.
Попередником ялинки в Україні був дідух – сніп із пшениці або жита, що символізував багатий урожай і достаток. А от звичай прикрашати ялинку спочатку з’явився в Європі у будинках панів та аристократів. За даними преси і мемуарів, «німецькі ялинки» поширилися в Києві в 1850-ті роки. В українське село зелена красуня прийшла вже в ХХ ст., утвердившись спочатку в оселях багатіїв та інтелігенції. З середини 30-их років минулого століття навколо прикрашеної ялинки зосереджуються всі розваги: карнавали, бали, концерти, ігри, вистави…
Нині, в епоху екологічної кризи багато людей переосмислюють поняття «символ Нового року» і обирають альтернативу живим ялинкам. Адже святкове відчуття новорічного дива можливе і без знищення сотень тисяч дерев. Тож зараз доброю традицією стали зимові букети та композиції, а ще – креативні ялинки.
(Фото з інтернету)

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

КРИЖАНІ ШЕДЕВРИ ПРИРОДИ

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРИРОДА І ФАНТАЗІЯ

Осінь 2020 добігла кінця. На згадку про неї працівники Ічнянського національного природного парку підготували виставку виробів з природного матеріалу «Природа і фантазія». У її створенні взяли участь і дорослі, і діти. Природа – джерело натхнення і багата скарбниця матеріалу. Шишки, каштани, жолуді, осіннє листя, сухоцвіти, кора, ягоди шипшини й горобини поєднуються в умілих руках і створюється казка. Тішать око барвисті композиції, казкові герої викликають щиру усмішку. Дякуємо всім, хто долучився до створення виставки за радість, гарний настрій та естетичне задоволення. Зичимо натхнення і творчих успіхів.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРИЙШЛА НА ЗЕМЛЮ БІЛА КАЗКА…

Перший зимовий ранок порадував нас снігом. Світ довкола став пухнастим і затишним. Прикметно, що цього року зима погодна прийшла в унісон з календарною. Якщо вірити народним прикметам, який перший день грудня – така буде і вся зима. Будемо сподіватися, що природа потішить нас справді зимовою погодою.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПАМ’ЯТАЄМО…

Вшанування жертв голодомору на території Ічнянського національного природного парку біля села Киколи.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар