Новини

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЧОМУ КОЛЬОРОВЕ ІНОДІ БУВАЄ БІЛИМ?

Часом у природі трапляються дива. Серед бузкових дзвоників чи синіх пролісок раптом з’явиться білосніжна квітка. А іноді гуляючи лісом можна зустріти білу мишу або помітити на дереві білу галку… Це альбінізм. Досить рідкісне явище, при якому виникає генетичне порушення утворення в клітинах шкіри, волосяних цибулинах, пір’ї, очах тварин чорного пігменту – меланіну. В природі спостерігається як повний, так і частковий альбінізм. Повні альбіноси – це особини, які позбавлені всіх природних забарвлень (у них бліда шкіра, біла шерсть, червоні очі). Інший варіант – тварина може мати природний колір очей, хвоста, лап, морди, а шерсть на тулубі буде біла. Буває, що біла шерсть перемішана по всьому тілу, або є білі плями, коли решта тіла має природний колір. Людям подобаються білосніжні незвичайні тварини, та за законами природи — це аж ніяк не перевага для них. Альбіноси мають знижений імунітет та страждають через поганий слух і зір. Біла шуба дуже помітна, тож такі тварини стають легкою здобиччю. Схожа проблема і в хижаків-альбіносів, адже через своє забарвлення їм важко залишатися непомітними на полюванні. Крім того, яскравість та насиченість кольорів у забарвленні тварин є одним з головних козирів при доборі партнера для розмноження, тому потомство альбіноси виводять рідко. Альбінізм буває і в рослин, коли порушений процес вироблення хлорофілу, пігменту, який надає рослині зеленого кольору. Без його участі неможливий фотосинтез, тож рослина з повним альбінізмом приречена на загибель. (Фото з інтернету)

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

“БЛОНДИНИ” ІЧНЯНСЬКОГО НПП

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЖОВТИЙ… БЛАКИТНИЙ… ЖОВТО-БЛАКИТНИЙ

Вітаємо з Днем Державного Прапора України!

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

КОЛИСЬ ВОНА БУДЕ МЕТЕЛИКОМ

Метелики – своєрідний символ літа. Барвисті, яскраві, з дивовижними візерунками, вони викликають щире захоплення. А от гусениці, з яких вони розвиваються, подобаються далеко не всім, а дехто їх просто боїться. Якщо ви побачите таку велику, яскраву гусеницю – боятись її не варто. Це личинка доволі цікавої комахи – метелика бузкового бражника. Її яскраво-зелене тіло «розмальоване» рожево-білими смугами. Маскуючись, гусениця завмирає і стає схожою на листок. Смужки нагадують жилки, а ріг на кінці тіла схожий на черешок. Вона не шкідлива. Хоча ці гусениці й живляться листям, та рослини швидко відновлюються від незначних пошкоджень.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЯБЛУЧНИЙ СПАС

19 серпня відзначають Преображення Господнє або Другий Спас. У цей день згадують євангельську подію, коли апостоли побачили Ісуса Христа в Преображенні. Згідно зі Священним Писанням, Ісус разом зі своїми учнями піднявся на гору Фавор і почав молитися. У ту мить його вигляд змінився: обличчя просяяло, тіло й одяг залило Божественне світло. Побачивши це, апостоли сповнилися блаженством. Свято Преображення Господнього належить до 12 найбільших православних свят. У народі цей день називають Другим Спасом. Це традиційне свято врожаю – в церквах освячують плоди землі. Найбільшою популярністю і пошаною користуються яблука, навіть існує ще й інша назва свята – Яблучний Спас. По погоді на Яблучний спас передбачали, яким буде наступний сезон: якщо день сонячний і безхмарний, то осінь буде сухою, а якщо дощовий – мокрою.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРО РОЗШИРЕННЯ ТЕРИТОРІЇ ІЧНЯНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ

11 серпня в Ічнянському національному природному парку проведено виїзну нараду по питанню розширення території парку. В нараді взяли участь перший заступник голови Прилуцької районної державної адміністрації Володимир Чернов, в.о. директора Ічнянського національного природного парку Олександр Шульга, перший заступник голови Ічнянської міської ради Ярослав Животяга, голова Парафіївської селищної ради Галина Петруша. Наразі розроблено наукове обґрунтування розширення території в межах Ічнянської територіальної громади за рахунок гідрологічних заказників загальнодержавного «Дорогинський» та місцевого значення «Жевак», а також водно-болотних угідь заплави річки Удай та інших земельних ділянок в межах Ічнянської міської ради. На виконання Указу Президента України № 1129/2008 від 01.12.2008 року «Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів» за результатами наради обговорено та знайдено компромісні шляхи щодо розширення території Ічнянського національного природного парку.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

СЕРПНЕВЕ РІЗНОБАРВ’Я

Ніжні й скромні квіти полів і луків не можуть похвалитися яскравою красою, але скільки в них зворушливої чарівності. Ми рідко звертаємо на них увагу. Та саме вони створюють аромат і неповторні пейзажі літа. Часом їх зневажливо звуть «бур’яни». Але придивіться: скільки витонченої краси у кожній квітці. Вони зігрівають і тішать наше серце серед непростих буднів, довірливо усміхаючись на узбіччях, як земні зорі. Зазвичай, пора квітування різнотрав’я – червень-липень. Та цього літа вдосталь і сонця і дощів, тож польові квіти радують нас ще й у серпні.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВИ ЗУСТРІЧАЛИ БОГОМОЛА?

Іноді в траві або серед листя можна помітити доволі незвичайну комаху, яка сидить, піднявши передні ноги, складені, як леза ножа. Завдяки цій характерній позі комаха отримала свою назву – богомол. Це типовий підстерігаючий хижак. Він сидить нерухомо, ніби завмер у молитовному екстазі. Лише голова повертається то в один, то в інший бік, видивляючись здобич. Ось жертва помічена і богомол починає своє полювання. Він підкрадається повільними, ледь помітними рухами, швидко викидає вперед передні ноги, захоплює здобич і затискає її. Починається трапеза. Потім богомол знову приймає «молитовну» позу в очікуванні наступної жертви. Їжею для нього служать різні комахи: комарі, мухи, бджоли, оси, джмелі, жуки, а от його личинки харчуються в основному попелицями. Взагалі богомоли – комахи з хорошим апетитом. Часом вони навіть схильні до канібалізму: іноді самка поїдає самця під час парування або відразу після нього. Ці комахи доволі войовничі. При нападі ворога чи зустрічі з суперником богомол намагається налякати його: розправляє віялом крила, передні ноги виставляє вперед, піднімає вгору кінець черевця. Якщо переслідування триває, богомол може вступити в бій, та якщо суперник сильніший – перелітає подалі. Богомол – справжній майстер камуфляжу. У забарвленні його тіла переважають рослинні кольори: зелений, бурий, жовтий. Це відмінно допомагає комасі полювати та ховатись від пташок, які є головними природними ворогами богомолів. Богомол – цікава комаха. Та не варто брати її до рук, адже він може вкусити або вхопити за палець сильними передніми ногами, вкритими гострими маленькими гачками.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗАПОЧАТКУВАЛИ НОВЕ СВЯТО

31 липня – Всесвітній день паркового рейнджера. Для природоохоронців України цей термін новий. Звідки походить це свято? Хто такий рейнджер парку? Відповіді на ці питання були озвучені в ході тематичної презентації під час загальних зборів працівників служби державної охорони Ічнянського національного природного парку. Також обговорювались питання вдосконалення заходів щодо недопущення порушення природоохоронного законодавства на території парку.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар