Новини

ВЕСНА ІДЕ. ВЕСНІ ДОРОГУ!

Ці фото зроблені на території Ічнянського національного природного парку сьогодні – 15 березня 2018 року. Вночі випало близько 15 сантиметрів снігу.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРИКМЕТАМ ВІР, АЛЕ Й ПЕРЕВІР

14 березня – незвичайний день, в православ’ї шанують пам’ять Святої Євдокії, яку в народі звуть Явдохою. В цей день зустрічають весну, особливими обрядами закликають у дім щастя, благополуччя і здоров’я. В давнину його вважали не тільки першим днем весни, а й першим днем нового року, адже у наших предків рік починався з 1 березня (14 березня по новому стилю). День Явдохи називають «бабиним» святом. Чому ж він так важливий для жінок? За легендою, Євдокії Господь дав ключі від весни і право відкривати людям двері в новий рік. Саме Євдокія вирішувала – прийшов час впускати весну для людей і починати новий відлік часу і нового життя чи ні. Особливою силою наділяли в цей день талу воду. Її приносили в будинок, вмивали діток, вмивалися самі, кропили стіни – на щастя, красу і здоров’я. Доброю прикметою було почути на Явдоху спів маленької жовтогрудої пташки вівсянки, яка сповіщала про прихід весни
Люди в цей день особливо пильнували, якою буде погода, щоб за прогнозувати весну і літо. А погода в нас сьогодні така. Температура плюсова. Хмарно. Короткочасний дощ. Його непомітно впитує іще досить товстий шар снігу. Тож перевіримо народний прогностик.
Як в цей день вода капає зі стріх, то ще довго буде холодно.
Явдоха з дощем — буде літо тепле й мокре..
Якщо на Явдохи біля порога калюжі води, то пасічники купатимуться в меду.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЛИЖНА ПРОГУЛЯНКА ВЕСНОЮ

Цьогорічний березень «тішить» нас снігами і морозами. Зима ніяк не відступає. І, навіть 10 березня, відвідувачі парку з задоволенням каталися на лижах. Враження незабутні. Склалися навіть віршовані рядки.
На лижі стану я мерщій,
Цьогоріч, мабуть, що в останнє
Дарує березень мені
Лижню прокласти з рання.
До лісу швидко я гайнув
Білою стежиною.
Зачарований стоїть,
Він вкритий скатертиною.
Зайчик тут ось пробігав,
Подивись, бабусю,
Може десь він задрімав,
До нього помчуся.
А он, дивись білочка,
Шишки розкидає.
Чуєш, дятел затурчав.
Весну відчуває.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЧАРІВНІ ЖІНКИ! З НАГОДИ ЖІНОЧОГО СВЯТА ВЕСНА ДАРУЄ ВАМ ЧУДОВИЙ НАСТРІЙ, ЛЮБОВ І ЛАСКУ, А ДІД МОРОЗ – У БЕРЕЗНІ ЗИМОВУ КАЗКУ!

Весна не заблукала, ні!
Це я засипав все снігами.
Затримать хочу Зимоньку свою,
Щоб довше поблукать полями і лісами.
Бо чув я не раз, як приходить Весна,
Вітає жінок зі святом вона.
Завидую їй, молодій і красивій,
Бо я вже старенький з ціпочком і сивий.
Та жінок полюбляю чарівних, вродливих.
Їх хочу вітати, веселих, щасливих.
Ото ж і поводжуся я жартома.
Та ви не хвилюйтесь, в дорозі Весна!

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВЕСНЯНА ЗИМА

Якщо ви не встигли зробити зимові фото – не хвилюйтесь. Цьогорічний березень щиро дарує вам таку можливість.

Вже березень ступає на поріг,
А за вікном лютують хуртовини.
Мороз тріщить, вітри збивають з ніг
І снігу намело аж по коліна.
Стоять засніжені ліси, хурделиця усе ще не втихає,
Де, весно, заблукала ти?
Тебе ж підсніжники чекають…

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРО ЗИМОВІ ЗМІНИ В ПРИРОДІ

Екологічні заняття поєднані з елементами творчості, які допомагають спостерігати за змінами в природі у різні пори року, проводяться в школах з учнями початкових класів. Нещодавно фахівець з екологічної освіти Ічнянського національного природного парку провела екологічне заняття з учнями 2 класу Ічнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3. Діти відгадували загадки про природу, віртуально мандрували стежинами зимового лісу, дізнавалися як зимують дикі звірі та птахи, розмірковували над тим, як почуваються мурахи у засніженому мурашнику, яку роль відіграє трухлявий пень під ковдрою снігу. А іще слухали розповідь про те, як працівники парку допомагають пережити люту зиму мешканцям лісу. В свою чергу діти розповідали про свою допомогу пташкам зимової пори. Підсумком заняття було створення картини «Лісова галявина взимку» за допомогою кольорових аплікацій.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

З лісосмуг, де свищуть сніговиці,
Де не стало корму і тепла,
Перебрались лагідні синиці
У садки до нашого села.
В завірюху, ожеледь, морози
Стукають синиці у вікно,
З горобцями ділять на дорозі
Крихту хліба мерзлу і зерно.
Пригощав пташок я з годівниці
І почав нарешті відчувать,
Що для когось крихта — це дрібниця,
А для пташки — жить чи замерзать.
Анатолій Качан
Взимку, біля годівниць, можна побачити невеликих, енергійних, красивих пташок, які прилітають сюди у пошуках їжі. Це – синиці. В лісах України проживає 7 видів синиць, які схожі між собою за зовнішнім виглядом і поведінкою, але відрізняються за забарвленням. Синиці – типові комахоїдні птахи і хоча зимою комах немає вони залишаються зимувати в наших краях, витримують сніжні зими і морози, тому що здатні частково переключатися на рослинну і навіть тваринну їжу. Весною і влітку вони живуть в лісах, де в цей час багато їжі і вони тримаються подалі від людей. Зимою ж синицям важко прогодуватися і в пошуках їжі вони прилітають до людських осель, де дбайливі господарі влаштовують для них годівниці.
До годівниці, яка облаштована біля адмінприміщення Ічнянського національного природного парку, прилітає багато пташок. Часто тут можна побачити як ласують свіжим салом та насінням синиці: велика, блакитна та чорна.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПІЗНАВАТИ ПРИРОДУ ДОПОМАГАЮТЬ КНИГИ

Бажання знати якомога більше про навколишній світ було завжди притаманне юним любителям природи. Відповіді на питання дуже часто вони знаходять в книгах. Для учнів Бурімської ЗОШ І-ІІ ступенів працівники Ічнянського національного природного парку провели книжкову виставку-гру «Цікавий світ навколо тебе». Діти переглянули презентацію про парк, по новому відкрили для себе світ природи рідного краю, ознайомилися з рідкісними видами парку та знайшли їх у Червоній книзі України. Фахівець відділу рекреації та екологічної освіти презентувала деякі книги з бібліотеки парку на природничу тематику. Під час заходу учні розгадували загадки, зачитували свої власні вірші про природу рідного краю, з цікавістю розглядали виставку книг організовану шкільною бібліотекою.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЧОМУЧКАМ ПРО ЗИМОВУ КРАСУ

Зима… Вона змінює оточуючий світ до невпізнання і тому її ще називають чарівницею. Провідний фахівець відділу рекреації та екологічної освіти допомогла розкрити деякі зимові секрети вихованцям старшої групи дошкільного виховного закладу №2 м.Ічні. Діти відгадували загадки про зиму, про сніжинки, про сніг. Маленьки чомучки в ігровій формі дізнавалися як утворюються сніжинки, що таке сніг та чому він білий. А на завершення заняття «зліпили» сніговичків у вигляді аплікації.
Щоб не мерзли ручки й ніжки,
діти гралися у сніжки.
Потім весело і прудко
з снігу три скачали грудки:
тулуб, ноги, голова –
вийшла баба снігова.
Чорні очі – дві вуглинки,
ніс – з червоної морквинки.
А відро – за капелюха,
щоб не мерзли в баби вуха.
Вартувати двір – не жарти,
дати їй мітлу ще варто,
щоб вона роботу мала
– білу віхолу здіймала.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ДЕНЬ ЗИМУЮЧИХ ПТАШОК

Підгодівля птахів узимку є одним з найважливіших біотехнічних заходів і одним із найреальніших способів допомоги пернатим. Своєрідним закликом до всіх небайдужих громадян про допомогу птахам взимку є проведення природоохоронної акції «Допоможемо перезимувати птахам». Дана акція є традиційною в Ічнянському національному природному парку і цьогорічними активними і наймолодшими її учасниками стали вихованці ДВЗ №2 м. Ічні.
Під час екологічного заняття «День зимуючих пташок» провідний фахівець з екологічної освіти ознайомила дітей із зимуючими пташками рідного краю, розповіла як можна змайструвати годівнички, яке «меню» повинно бути в «пташиній їдальні» та наголосила, що поповнювати кормом годівниці потрібно щодня. Потім вихованці більш детально ознайомилися із життям снігура та виконали об’ємну аплікацію із його зображенням. А іще після заняття на подвір’ї дитсадка повісили годівничку.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар