Новини

ДЕ СОЛОВЕЙКОВЕ ГНІЗДО?

Теплими вечорами та ночами наприкінці весни – на початку літа ми можемо насолоджуватись солов’їними трелями. Маленька непоказна пташка ховається в кущах і чагарниках, тож побачити неперевершеного «маестро» непросто. Але набагато важче знайти його домівку.
Як на вашу думку: де соловейко робить своє гніздо?
1) на гілках дерев;
2) у чагарниках;
3) на землі.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

22 ТРАВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БІОРІЗНОМАНІТТЯ

Цей день покликаний покращити розуміння значення всього живого на Землі та важливості його збереження. Незважаючи на всі наші технологічні досягнення, ми повністю залежні від природи для забезпечення себе водою, продуктами харчування, медикаментами, одягом, паливом, та, зрештою, притулком. Цьогорічне гасло «Наші рішення – в природі» підкреслює надію, солідарність та важливість спільної роботи на всіх рівнях для побудови майбутнього життя у гармонії з природою.
Працівники Ічнянського національного природного парку спільно з Ічнянською дитячою бібліотекою створили тематичну виставку «22 травня – Міжнародний день біорізноманіття» для привернення уваги підростаючого покоління до проблеми збереження природи.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПОРА КОНВАЛІЙ

.

Вона цвіте в травневі дні,
поміж великим листом
повисли квіти запашні,
немов дрібне намисто.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ІНФОРМУЄМО ПРО ВІЛЬНІ ВАКАНСІЇ

1. Начальник Хаєнківсько-Заудайського природоохоронного науково-дослідного відділення.
2. Інспектор з охорони природно-заповідного фонду ІІ категорії Хаєнківсько-Заудайського природоохоронного науково-дослідного відділення.
3. Заступник начальника Будянсько-Сезьківського природоохоронного науково-дослідного відділення.
4. Інженер з охорони природних екосистем І категорії відділу державної охорони природно-заповідного фонду.
Деталі за номером 2-51-75.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Історія української вишиванки сягає глибокої давнини. Займались вишиванням лише жінки, вони дарували одягу потужну позитивну енергетику, а вишиванка символізувала добро, вірність і любов. У кожному регіоні України своя техніка вишивання, орнамент, кольори. Так для Ічнянщини характерною є вишивка «білим по білому», що уособлює чистоту і є оберегом від нещастя і злого ока.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ КЛІМАТУ

15 травня в усьому світі відзначається День захисту клімату. Мета свята — привернути увагу громадськості до глобальної проблеми. Зростання викидів вуглецю, парникові гази, забруднення повітря – все це веде до погіршення кліматичних умов. Останні чотири роки були найспекотнішими в історії і ми починаємо на собі відчувати небезпечний вплив цих змін.
Світова спільнота ухвалила Паризьку угоду, яка визначає конкретні кроки для припинення кліматичної дестабілізації. Однак сама по собі угода не буде результативною без рішучих дій.
На думку екологів, кожна людина може долучитись до збереження планети, просто змінивши стиль свого життя.
- Скоротити число поїздок автомобілем, адже в порівнянні з ходьбою, велосипедом або громадським транспортом автомобіль набагато більше забруднює навколишнє середовище.
- Знизити кількість споживання м’яса. М’ясо-молочна галузь є однією з головних причин змін клімату.
- Не робити зайвих покупок. Майже усе, що ми купуємо, спричинює викиди шкідливих газів або на етапі виробництва, або під час транспортування.
- Захищати і відновлювати ліси.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

СМАРАГДОВИЙ ТРАВЕНЬ

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВЕСНА НА БЕРЕГАХ

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

СВЯТКУЙМО ВДОМА

Триває Світла Великодня седмиця. Здавна за традицією цими днями люди масово відпочивали на природі. Але в зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 Ічнянський національний природний парк нагадує, що згідно Постанови КМУ від 02.04.2020 № 255 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211» ЗАБОРОНЕНО відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності. Тож просимо не відвідувати місця відпочинку на території Ічнянського НПП. Сподіваємось на ваше розуміння.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ШТРАФИ ЗА СПАЛЮВАННЯ РОСЛИННОСТІ ЗБІЛЬШЕНО

Відповідно до ст.ст. 241, 245 ККУ, та ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля» №556-ІХ були внесені зміни до ст.ст. 77 та 77-1 КУпАП, згідно з якими штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах становить від 1530 до 4590 грн. Пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, каратиметься штрафом у розмірі від 4590 до 15300 грн. Самовільне спалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках загрожує штрафом 3060-6120 грн.
Штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або довкілля речовинами тепер становитимуть 30600-61200 грн. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем або іншим загально небезпечним способом штрафи зростають до 91800-153000 грн.
Якщо Ви стали свідками спалювання сухої рослинності:
- обов’язково повідомте поліцію (поліція зобов’язана прийняти виклик, приїхати на місце злочину і скласти протокол);
- сфотографуйте порушення.
Пам’ятайте: спалювання сухої трави перетворює маленьке багаття на неконтрольоване екологічне лихо.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар