Новини

УВАГА! ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД!

З настанням сухої спекотної погоди адміністрація Ічнянського національного природного парку звертається до місцевого населення та відвідувачів парку з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки та бути максимально обережними з вогнем. У разі виявлення пожежі або її виникнення в межах національного природного парку та прилеглих до нього територіях просимо по можливості вжити заходів для ліквідації пожежі своїми силами і засобами, повідомити рятувальників за номером екстреного виклику 101 та чергового працівника парку за телефоном (04633) 2-54-97.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БІОЛОГІЧНОГО РІЗНОМАНІТТЯ

Щороку, у травні, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття. Темою 2017 року визначено «Біорізноманіття та сталий туризм». Тема обрана, у зв’язку із проголошенням Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй 2017 року Міжнародним роком сталого туризму.
Відзначення дня біорізноманіття у рамках цієї теми – це ще одна можливість звернути увагу широкої спільноти на актуальні питання збереження і невиснажливого використання біорізноманіття у контексті розвитку туризму та зменшення негативного впливу туризму на біорізноманіття і довкілля.
З нагоди Міжнародного дня біорізноманіття в Ічнянському національному природному парку проведено ряд еколого-просвітницьких заходів, зокрема екологічний урок по створенню екологічного плакату «Пізнавайте та зберігайте біорізноманіття рідного краю» з учнями 8 класу Ічнянської ЗОШ I-III ст.№1, лекція «Збереження біорізноманіття на природоохоронних територіях» для учнів 9 класу Ічнянської ЗОШ I-III ст.№3. Спільно з Ічнянською районною дитячою бібліотекою ім. В.Чумака організована книжкова виставка «22 травня – Міжнародний день біорізноманіття».

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

МАЛЬОВНИЧИМ ВОДОЙМАМ – ЧИСТІ БЕРЕГИ

Щорічно в травні місяці Ічнянський національний природний парк проводить природоохоронну акцію «Мальовничим водоймам – чисті береги». Цього разу до акції долучили вчителів та учнів Заудайської ЗОШ І ступеня. Розпочали з екологічного уроку, на якому слухали розповідь фахівця з екологічної освіти про річки Удай та Іченьку, про те, як працівники національного природного парку вивчають та охороняють водойми парку, дбають, щоб прибережні зони завжди були привабливими. Діти намалювали малюнки водойм рідного краю та розповідали вірші. На закінчення всі разом здійснили екскурсію до сільського ставу, який знаходиться недалеко від школи.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВЕСНА ЧАРУЄ КВІТАМИ

Про сезонні зміни у природі йдеться на пізнавально-творчих годинах з учнями 2 класу Ічнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які проводяться кожної пори року. Нещодавно вели мову про весняні. Але не тільки говорили, а й практично створили весняну квіткову галявину.
За допомогою кольорових олівців перетворили розмальовки в яскраві малюнки. І «розквітли» на галявині чудові квіти, які ростуть цієї пори на території Ічнянського національного природного парку.
Діти слухали розповідь про весняні квіти, знайомилися з ними по фотографіях. Окремі з них знайшли у Червоній книзі, а ще відгадували загадки, читали вірші. Ведучою цього заходу була Весна, роль якої вдало виконала учениця 6 класу. Вона звернулася до дітей такими словами:
«Я весна! Прийшла вже в Україну,
Несу проміння сонечка у світ.
Теплом і квітами я радую людину,
Несу й дарую щедро – первоцвіт.
У квітах є і загадка, і диво.
Цілющі ліки, і легенди є.
Вивчайте квіти і живіть щасливо,
Любіть довкілля і життя своє.
Зі мною тут є найдивніші квіти,
Які прийшли після зими у світ,
Щоб ви їх вчились берегти й любити,
Вивчати й розуміти з ранніх літ.
Які ж ці квіти пречудові,
Весняні вісники малі.
Сміливі, світлі, загадкові…
Ці квіти – усмішка землі!»

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВІД ЖОЛУДЯ ДО ДУБА

Ми так звикли до сусідства дерев, що рідко замислюємося про те, наскільки вони важливі для життя людей і всього живого на Землі. Мало хто проявляє інтерес до дерев, не знають, як вони виростають, яке в них насіння. Тому пацівники Ічнянського національного природного парку провели в Ічнянської гімназії імені Степана Васильченка еколого-пізнавальний урок «Від жолудя до дуба». Дітям розповідали, як у жолудя спочатку проклюнеться маленький росточок, а потім буде рости і поступово перетвориться у велике гарне дерево – дуб, яке буде жити сотні років і приноситиме користь людям. На завершення учні посадили молоді дубки на шкільному подвір’ї. Посадили маленькі і тоненькі деревця. Але минуть роки, і вони стануть могутніми красенями.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЛУНАЄ В НЕБІ ГОЛУБОМУ: – МИ З ВИРІЮ ВЕРТАЄМОСЬ ДОДОМУ! ХАЙ ВАМ ЩАСТИТЬ, ГІНЦІ ПЕРНАТІ, ВЕСНИ ПРОВІСНИКИ КРИЛАТІ!

З настанням теплих весняних днів небесна блакить все більше і більше наповнюється мелодійними звуками – це перелітні птахи сповіщають про своє повернення у рідні простори. В цей час працівники Ічнянського національного природного парку проводять різноманітні еколого-просвітницькі заходи про пташок.
В дитячому виховному закладі «Веселка» №1 м.Ічня було проведно еколого-пізнавальне заняття «Прилетіли пташки у весняні садки». Малечу знайомили з найбільш поширеними видами птахів рідного краю, розповідали про спосіб їх життя. Більш детально вихованці ознайомилися з крилатим вісником весни – шпаком і виконали аплікацію з його зображенням.
Учні 5 та 6 класів Ічнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 були учасниками гри-вікторини про пташок. Змагалися дві команди – «Ластівки» та «Солов’ї». Під час гри діти відгадували загадки про пташок, співали пісні та розповідали вірші про крилатих друзів, розгадували кросворд про пернатих рідного краю, розпізнавали пташок за їх описом. В цікавій та пізнавальній грі перемогу отримала команда «Солов’ї».
В Бурімській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося «Свято птахів». Учні школи, які були господарями дійства та виконували ролі Сонечка, Весни, Шпака, Журавля, Соловейка, Сороки, Ластівки, закликали весну та перелітних птахів, які несуть надію на сонце, на тепло, на краще життя. Згадали і забуті народні традиції. Всі учасники свята отримали «жайворонків», яких власноруч напекла фахівець з екологічної освіти Жанна Буряк. Адже в давнину, коли природа прокидалася від зимового сну, господині випікали обрядове печиво у вигляді пташок з яким діти поспішали на вигони, де найшвидше танув сніг, до гаїв, де озивалися дзвінкім співом перші пташки, ходили по селу, співали веснівки, грали в ігри.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

НА ЗГАДКУ ПРО ВИПУСКНИКІВ 2017 РОКУ

Вже стало доброю традицією щовесни, за ініціативою Ічнянського національного природного парку , в школах міста та району садити калину, барвінок, дуб. Ці рослини-символи віддавна уособлюють духовну міць українського народу, засвідчують любов до рідної землі.
Осяйній, прекрасній, квітучій рослині, поширеній в нашому краї, оспіваній в народі з прадавніх – давен, був присвячений захід в Ічнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Свято посадки барвінку пройшло по-сімейному урочисто. Слова ведучих перепліталися з розповідями класного керівника О. Лишко та працівника Ічнянського національного природного парку Л. Яценко. Випускники цього року посадили на подвір’ї рідної школи вічнозелений синьоокий барвінок, а минулорічні випускники залишили про себе згадку в кущиках калини. Тому свято закінчилося такими словами:
На подвір’ї школи зацвіте калина,
Даруватиме красу свою щорік.
Віднині тут ростиме ще й барвінок
Хай буде довгим у рослин цих вік!

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ГРИБИ БУВАЮТЬ РІЗНІ

Світ грибів незвичайний. Вони вражають видовим різноманіттям, формами, назвами. Ось, наприклад, гриб ксиларія поліморфна (xylaria polymorpha) в народі називається «пальці мерця», або «відьмині пальці». Фото цього гриба нещодавно зроблені на території Ічнянського національного природного парку.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПОСАДИ КАЛИНУ У КРАЮ ДИТИННІМ, ДЕ ТИ НАРОДИВСЯ І ПОБАЧИВ СВІТ, ДЕ ХОДИТИ ВЧИВСЯ ТИ ПІД НЕБОМ СИНІМ І ПРОЖИВ ЩАСЛИВО СТІЛЬКИ ДИВНИХ ЛІТ.

Вперше свято посадки калини «Благословляємо на світ красу калинову», яке започатковане працівниками Ічнянського національного природного парку в школах міста та району, відбулося 2010 року. З того часу випускники шкіл, після урочистої частини свята, на згадку про себе садять кущі калини біля рідної школи.
Цього року замайоріли кущики калини на подвір’ї Дружбинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. А ще випускники цієї школи посадили ряд калини біля ставу «Садове» на території Будянсько-Сезьківського природоохоронного науково-дослідного відділення Ічнянського національного природного парку.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!

З метою дотримання природоохоронного законодавства на території Ічнянського національного природного парку у весняно-літній період вводиться ряд обмежень, на які ми вкотре звертаємо вашу увагу.
З 1 квітня по 29 червня 2017 року у зв’язку з нерестом риби згідно наказу №20 від 17.03.2017 Державного водного агентства рибного господарства України забороняється будь-який лов водних біоресурсів та пересування будь-яких плавзасобів на всіх водоймах Ічнянського національного природного парку. Любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега в районі дозволено лише на ставках «Міський» Ічнянської міської ради та на ставку в урочищі «Йоновщина» Парафіївської об’єднаної територіальної громади.
З 1 квітня по 15 червня оголошується «Сезон тиші», адже саме в цей час відбувається розмноження диких звірів і птахів. Присутність людей у місцях проживання диких тварин викликає у них стан постійного напруження, порушує їхню життєдіяльність, сполохані птахи злітають з гнізд. Відпочиваючи на природі у цей час не галасуйте, щоб якомога менше турбувати звірів і пернатих, не заважати їм піклуватись про свою малечу.
Щороку з моменту сходження снігового покриву настає пожежонебезпечний період. Триває він до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву. Тому ще раз наголошуємо: відпочиваючи на природі будьте особливо обережними з вогнем. Багаття можна розводити лише в спеціально облаштованих місцях. Не паліть у лісі, не викидайте непогашені сірники, недопалки адже найменша іскринка може стати причиною великої пожежі. В пожежонебезпечний період забороняється в’їзд на територію парку будь-яких транспортних засобів.
Тож закликаємо, свідомо, з розумінням поставитись до тимчасових обмежень. Адже вони вводяться задля природи, а значить заради нашого з вами майбутнього

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар