Новини

ДОТРИМАННЯ ЗАКОНІВ – ЗАПОРУКА ЗБЕРЕЖЕННЯ ПРИРОДИ

Весна – пора розквіту і оновлення природи, важливий період для всього живого, адже в цей час відбувається розмноження різних представників фауни.
Саме з метою створення сприятливих умов для відтворення потомства та у відповідності до ст. 38 Закону України «Про тваринний світ» в межах Ічнянського національного природного парку на період нересту з 1 квітня по 29 червня вводиться заборона на будь-яке рибальство та пересування плавзасобів у водних об’єктах.
Окрім того, на виконання ст. 39 ЗУ «Про тваринний світ» з 1 квітня по 15 червня на території парку оголошується «сезон тиші», під час якого заборонено проведення робіт і заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Запровадження таких обмежень створює сприятливі умови для відтворення популяцій диких тварин і птахів.
Наголошуємо на тому, що порушники правил рибальства залежно від завданої шкоди притягуються як до адміністративної, так і кримінальної відповідальності, що передбачає сплату штрафу або, навіть, обмеження свободи чи позбавлення волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Крім штрафу, винні відшкодовують збитки за кожен вилучений у них екземпляр водних біоресурсів. Порушення «сезону тиші» передбачає притягнення винних до відповідальності за ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Тож дотримуйтесь природоохоронного законодавства. Цим Ви долучитесь до вкрай необхідної справи – збереження природи!

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПОРА ПІДСНІЖНИКІВ

Цвітіння підсніжника білосніжного в лісах Ічнянського національного природного парку досягло свого апогею. Тривалість квітування підсніжника залежить від метеорологічних умов: чим тепліша погода, тим швидше розвивається рослина.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

БЕРЕЖІТЬ ВЕСНЯНУ КРАСУ

Березень. Весна молода і ніжна. Вона щедро розхлюпує сонячне тепло і блакить бездонного неба. В лісах Ічнянського національного природного парку починається пора первоцвітів: розквітли підсніжники, тягнуть до сонця світло-зелені долоньки проліски, пробуджується кучерявий ряст. Вони зацвітають першими, даруючи людям свою тендітну красу. Ці квіти ніжні і мужні. За короткий час вони мають встигнути вирости, відцвісти, утворити насіння, запасти у цибулинках поживні речовини. Багато людей поспішають побачити це маленьке весняне диво і часто збирають букети. Але цього робити не слід. Весняні квіти найпривабливіші у природному середовищі. Милуйтеся ними, фотографуйте, малюйте, але не зривайте. Бережіть швидкоплинну красу первоцвітів!

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРО ПРИРОДУ, ВІДПОЧИНОК ТА КУЛЬТУРУ

Ми оцінюємо людину переважно за її поведінкою в товаристві, на роботі, але шкода, що ми не звертаємо увагу на те, як вона поводить себе в природі. Багато людей на свята чи вихідні вирушають до лісу, на мальовничу галявину або до ставка. І завжди вибирають, щоб місце було затишним, не засміченим і взагалі незайманим. Ніхто не хоче відпочивати серед кострищ та сміття. В той же час, на жаль, не міфічний «хтось», а самі ж люди спричиняють забруднення довкілля. Напередодні святкових вихідних хочемо вкотре нагадати: відпочиваючи на природі, бережно ставтеся до дива, що вас оточує! Пам’ятайте, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗА СПАЛЮВАННЯ – АДМІНІСТРАТИВНА ТА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ!

Спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків категорично заборонене законодавством України. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст.77-1 КУпАП ). Крім того, при притягненні винних осіб до адміністративної відповідальності, враховуються всі обставини правопорушення та тяжкість його наслідків, оскільки статтею 245 Кримінального кодексу України, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально-небезпечним способом, передбачено кримінальну відповідальність. Винні особи караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Громадяни, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, відмовтесь від спалювання сміття й рослинних залишків! Якщо ви бачите, як інші палять листя та траву – поясніть, чому це не слід робити. Кожен із нас має законні підстави боротися із підпалами, відстоюючи своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я!

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПІЗНАВАТИ ПРИРОДУ ДОПОМАГАЮТЬ КНИГИ

Навколишній світ дивує і захоплює юних природолюбів. І саме книги допомагають їм зрозуміти його загадки. Днями Ічнянський національний природний парк спільно з районною дитячою бібліотекою провели з учнями Ічнянського ЗЗСО І-ІІ ступенів № 1 книжкову виставку-гру «Про природу і погоду». Діти ознайомились із цікавими фактами про природу Ічнянського НПП, дізнались багато нового про погодні явища, розгадували завдання вікторини, гортали сторінки Червоної книги. На заході були презентовані деякі книги з бібліотеки парку на природничу тематику. Мета даного заходу – поєднати любов до природи з любов’ю до читання.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗИМА ПОВЕРТАЄТЬСЯ

Погода нестійка: то манить весняним теплом, то засипає снігом. Тож передбачити період масового квітування первоцвітів складно. Для тих хто планує помилуватися весняною красою Ічнянського НПП наші «фенологічні фотозвіти». Сьогодні 24 лютого. Знову зима.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

НА ПОРОЗІ ВЕСНИ

21 лютого. Хоча це ще календарна зима, у повітрі пахне весною. Дзвінко співають синиці і природа починає пробуджуватись до життя. Несміливо з’являються перші квіти. Весна не за горами!

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЛЮТНЕВИЙ СНІГ ВЕСНОЮ ПАХНЕ

Середина лютого. Закінчується зима. Щоправда, цього року вона більш нагадувала затяжну осінь: переважали туманні, вологі та похмурі дні. І лише в лютому ледь приморозило й випало трохи снігу. І хоча лютий здавна вважався найпримхливішим місяцем зими з заметілями та морозами, цьогорічний більше схожий на весняний. На календарі ще зима. Але в повітрі вже відчувається дух весни.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРО БІОРІЗНОМАНІТТЯ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ

Всесвітньому дню водно-болотних угідь була присвячена зустріч працівників Ічнянського національного природного парку зі студентами Прилуцького медичного коледжу. Тематична лекція супроводжувалася змістовною презентацією. Велику увагу було приділено біорізноманіттю водойм рідного краю. Окрасою заходу стала фотовиставка «Водно-болотні угіддя Ічнянського національного природного парку».
Масу позитивних емоцій викликало виготовлення в техніці орігами найтиповішого представника водно-болотних угідь та «жаб’ячі перегони». На згадку про зустріч студентам залишили календарі з темою Всесвітнього дня Водно-болотних угідь 2020 «Водно-болотні угіддя та біорізноманіття», надані парку Міненергодовкілля.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар