Новини

ЛЮТНЕВИЙ СНІГ ВЕСНОЮ ПАХНЕ

Середина лютого. Закінчується зима. Щоправда, цього року вона більш нагадувала затяжну осінь: переважали туманні, вологі та похмурі дні. І лише в лютому ледь приморозило й випало трохи снігу. І хоча лютий здавна вважався найпримхливішим місяцем зими з заметілями та морозами, цьогорічний більше схожий на весняний. На календарі ще зима. Але в повітрі вже відчувається дух весни.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРО БІОРІЗНОМАНІТТЯ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ

Всесвітньому дню водно-болотних угідь була присвячена зустріч працівників Ічнянського національного природного парку зі студентами Прилуцького медичного коледжу. Тематична лекція супроводжувалася змістовною презентацією. Велику увагу було приділено біорізноманіттю водойм рідного краю. Окрасою заходу стала фотовиставка «Водно-болотні угіддя Ічнянського національного природного парку».
Масу позитивних емоцій викликало виготовлення в техніці орігами найтиповішого представника водно-болотних угідь та «жаб’ячі перегони». На згадку про зустріч студентам залишили календарі з темою Всесвітнього дня Водно-болотних угідь 2020 «Водно-болотні угіддя та біорізноманіття», надані парку Міненергодовкілля.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ХТО ЖИВЕ І ЩО РОСТЕ

Хтось мешкає в лісі, хтось у полі… А для когось рідним домом є болото, або водойма. Саме з мешканцями водно-болотних угідь знайомили учнів молодших класів Ічнянського ЗЗСО І-ІІ ступенів №1 працівники Ічнянського національного природного парку на пізнавально-творчій годині, присвяченій Всесвітньому дню охорони водно-болотних угідь. Цікавою була презентація про найпоширеніші та червонокнижні види тварин і рослин водно-болотних угідь парку. В ході заняття діти створили тематичну картину-аплікацію, розфарбувавши розмальовки із зображенням мешканців водно-болотних угідь рідного краю.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ДЕНЬ ЗИМУЮЧИХ ПТАШОК

Природоохоронну акцію «Подбаємо про пернатих взимку» активно підтримують люди різного віку. Наймолодшими учасниками цьогорічної акції, яку традиційно проводить Ічнянський національний природний парк, стали вихованці дошкільної групи закладу дошкільної освіти №1 м. Ічні.
Під час екологічного заняття «День зимуючих пташок» провідний фахівець з екологічної освіти ознайомила дітей із зимуючими пташками рідного краю, розповіла як і з чого можна змайструвати годівнички, яке «меню» повинно бути в «пташиній їдальні» та наголосила, що поповнювати кормом годівниці потрібно щодня. А на завершення цікавого та пізнавального заняття кожна дитина виготовила об’ємну аплікацію із зображенням червоногрудого красеня – снігура та жовтогрудої щебетушки – синички.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ДЕВІЗ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ 2020 – «ВОДНО-БОЛОТНІ УГІДДЯ ТА БІОРІЗНОМАНІТТЯ»

Щороку 2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь, роль яких у екосистемі нашої планети величезна. Вони очищують та фільтрують поверхневі води, поповнюють водоносні горизонти. На сьогодні в болотах світу зберігається запас прісної води у п’ять разів більший, ніж у річках. Заболочені місця допомагають боротися зі змінами клімату: виділяють кисень та поглинають вуглекислий газ, захищають від повеней та посух, знижують парниковий ефект. Крім того, вони є середовищем життя для 40% усіх видів тварин. Водно-болотні угіддя Ічнянського НПП становлять 11% його загальної площі. Річки Удай та Іченька, їх притоки, численні ставки, болота… ці унікальні куточки, збережені в природному стані є середовищем зростання різних рослин, в тому числі червонокнижних, таких як осока богемська, альдрованда пухирчаста та інші. Серед мешканців водно-болотних угідь парку можна зустріти і рідкісних тварин: видру річкову та очеретянку прудку.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЛІТЕРАТУРНІ ЧИТАННЯ «ПОЕТИЧНІ ПОРИ РОКУ»

Природі рідного краю, яка надихає на творчість поетів, були присвячені літературні читання, організовані працівниками Ічнянського національного природного парку спільно з учнями 8 класу Гмирянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Віртуальна мандрівка чарівними куточками парку проходила у вигляді перегляду слайд-шоу. Під час заходу звучали вірші поетів Ічнянщини: Григорія Коваля, Любові Карпенко, Івана Буренка, Миколи Московки, Ольги Штепи. Власні вірші про пори року читала провідний фахівець з рекреації Леся Шевченко. Ось один із них.

Зимовий день, і синя тиша.
Сріблястий струшуючи іній,
Зима-ворожка казку пише.
На сніг лягають сині тіні.
Через ставок веде стежина,
Іскряться памороззю віти,
А приморожена калина нагадує про тепле літо…

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

В зв’язку з погіршенням погодних умов Ічнянський національний природний парк наполягає утриматись від відвідувань лісових масивів на час негоди. В умовах посиленого вітру та налипання мокрого снігу уникайте перебування поблизу великих дерев, це може становити загрозу життю.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗИМОВИЙ ФОРУМ ОРНІТОЛОГІВ

Днями з учнями 6 класу Ічнянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 в рамках природоохоронної акції «Подбаємо про пернатих взимку» було проведено екологічний захід «Зимовий форум орнітологів». Під час зустрічі працівники Ічнянського національного природного парку ознайомили учнів з різноманіттям птахів своєї місцевості, розповіли про їх роль в природі. Поглибили знання юних дослідників про зимуючих пташок рідного краю, їх поведінку і спосіб життя.
Учні ознайомилися з різними видами пташиних годівничок. Дізналися чим підгодовувати пташок взимку. Після завершення заходу всі вийшли на шкільне подвір’я. Діти спостерігали за зимуючими пташками та повісили годівничку в шкільному саду.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ХТО І ЯК ЗИМУЄ В ЛІСІ

Цьогорічна зима аномально тепла. Але зазвичай зима – найважча пора року для тварин. Вони мерзнуть, навіть застуджуються, їм важко добувати їжу з-під снігової ковдри. Та винахідливі звірі пристосовуються до зими, кожен по-своєму.
Під час зустрічі з працівниками Ічнянського національного природного парку учні Бурімського ЗЗСО І-ІІ ступенів про зимівлю диких тварин почули багато цікавого. Як тварини готуються до зими, як зимують, чим вони харчуються пізнавали в ігровій формі, переглядаючи презентацію, розгадуючи кросворд. А ще діти дізналися про те, як в природоохоронній установі піклуються про лісових мешканців взимку.
Наостанок працівники парку закликали турбуватися про пернатих і облаштувати годівнички біля своїх осель в люті морози.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗИМОВЕ СЬОГОДЕННЯ

Гуляє вітер далями безсніжними,
Промоклий ліс закутався, дріма.
Весняні діти – лагідні підсніжники
Не вірять, що насправді ще зима.
Туман загус у тихому ялиннику
І дивно снігуреві без снігів.
А може хтось на лісовім годиннику
Уже на весну стрілки перевів?
Л. Шевченко

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар