Новини

ПОЛЮВАННЯ НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНИХ ПРИРОДНИХ ПАРКІВ ЗАБОРОНЕНО

Ічнянський національний природний парк – це об’єкт природно-заповідного фонду України. Одним з його основних завдань є охорона і збереження об’єктів тваринного світу у комплексі з іншими природними ресурсами. Напередодні відкриття сезону полювання на пернату дичину нагадуємо, що згідно ст. 21 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» полювання на території національних природних парків заборонено. Звертаємо увагу на те, що відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» до полювання прирівнюється:
• перебування осіб у межах мисливських угідь, у тому числі на польових і лісових дорогах (крім доріг загального користування), з будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід чи ловчими звірами і птахами, або з продукцією полювання;
• перебування осіб на дорогах загального користування з продукцією полювання або з будь-якою зібраною розчохленою стрілецькою зброєю.
Тому вирушаючи на полювання попередньо ознайомтесь із межами мисливських угідь, щоб випадково не стати порушником природоохоронного законодавства.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВОНИ БАЧИЛИ ДИНОЗАВРІВ

Серед багатого тваринного світу трапляються рідкісні представники. А іноді досить поширені бувають маловідомі. Саме таким є щитень, який живе по всьому світу. Зустрічається він на всіх континентах, крім Антарктиди. Побачити щитнів можна і в мілких водоймах Ічнянського національного природного парку, або навіть у калюжах. Щитень – представник ракоподібних. З’явився він на Землі разом з динозаврами і анітрохи не змінився з того часу. Щитні мають просто інопланетну зовнішність. Завдовжки вони 2-11 см, мають до сімдесяти пар ніг, їх спину покриває щиток, звідси й назва. Щитень має цікаві очі: два великих складних, за ними – третє, менше, світлочутливе, а ще далі – четверте, значення якого до цього часу невідоме. Ці істоти мають дивовижну витривалість: при пересиханні водойми дорослі особини гинуть, але їх ембріони, вкриті захисною оболонкою, чекатимуть багато років, щоб відродитись при настанні сприятливих умов.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

У СЕРПНІ НЕБО КОЛЬОРУ КВІТУЧОГО ЦИКОРІЮ…

Настав серпень – місяць студених рос, спекотного сонця і бездонного теплого синього неба, місяць, коли літо прощається з нами. В цей час на узбіччях доріг, на луках, на узліссях синіми зорями світиться цикорій. У народі його ще звуть Петровими батогами, адже починає цвісти до дня апостолів Петра і Павла. Цикорій не лише красива, а й надзвичайно корисна рослина. З його кореня виготовляють цілющий тонізуючий напій, який може замінити каву, але не містить кофеїну. Цикорій тішить нас квітами аж до жовтня, але кожна його квітка розпускається лише на один день.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗАБОРОНА ВИЛОВУ РАКІВ

В житті річкового рака важливим періодом є линька – пов’язане з ростом скидання твердого панцира. Після затвердіння панцира ріст тіла припиняється, тому раки періодично скидають старий панцир і покриваються новим, який дуже м’який. Це дозволяє тварині рости, але в той же час робить її беззахисною перед хижаками та недобросовісними рибалками, тож у період линьки раки потребують додаткового захисту. З цією метою з 1 серпня до 10 вересня 2020 року на Чернігівщині вводиться в дію щорічна літньо-осіння заборона вилову раків.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ІВАН-ЧАЙ

Тонізуючий напій з приємним смаком в давнину подавали до княжого столу. Сушену траву цієї рослини навіть відправляли за кордон, де заморські купці називали її «руське золото». А ми звемо її іван-чаєм. Здавна цій рослині приписували цілющі, ледь не магічні властивості. Адже іван-чай має в складі безліч корисних речовин, вітамін С та мікроелементи. Випитий зранку він бадьорить, а ввечері – заспокоює. Іван-чай – не лише сировина для чаю, а ще й хороший медонос. Іван-чай, що росте в наших лісах, набагато корисніший за іноземні чаї, бо для людини найкраще вживати те, що виросло у своїй місцевості. На узліссях та галявинах Ічнянського національного природного парку квітуючий іван-чай обов’язково приверне вашу увагу.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

КВІТУЄ МАТЕРИНКА

Дикі квіти мають свою зворушливу чарівність. Не бояться ні спеки, ні холоду і щедро діляться ніжною красою, а деякі ще й цілющими силами. Саме зараз серед різнотрав’я Ічнянського національного природного парку квітує материнка. Над бузковими хмарками цвіту пливе медовий теплий аромат. Материнка відома ще як пряність орегано, її ефірне масло використовують у парфумерії, а в народній медицині вона одна з найулюбленіших рослин.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ІНФОРМУЄМО ПРО ВІЛЬНІ ВАКАНСІЇ

1. Заступник начальника Хаєнківсько-Заудайського природоохоронного науково-дослідного відділення.
2. Інспектор з охорони природно-заповідного фонду ІІ категорії Хаєнківсько-Заудайського природоохоронного науково-дослідного відділення.
3. Заступник начальника Будянсько-Сезьківського природоохоронного науково-дослідного відділення.
4. Інспектор з охорони природно-заповідного фонду ІІ категорії Будянсько-Сезьківського природоохоронного науково-дослідного відділення.
Деталі за номером 2-51-75.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

КРИЛАТИЙ ОБЕРІГ

Ці птахи – давні супутники людини. Вони охоче селяться в містах і селах і обирають для своїх гнізд високі місця, звідки добре проглядаються околиці. Здавна вважалося: якщо в обійсті оселився лелека то це на щастя. Тож чимало господарів намагалися привабити до себе цих шанованих птахів. Але, як стверджує повір’я, лелеки селяться лише поруч із добрими людьми. Хоча трапляються лелечі гнізда і біля водойм, на узліссях, уздовж доріг.
Лелеки зображені на емблемі Ічнянського національного природного парку. І це не випадково. Великі гнізда лелек з лелеченятами надають особливої чарівності природним краєвидам. Днями працівники парку провели облік лелеки білого. Адже половина літа позаду, тож незабаром молоді лелеченята будуть вчитися літати, щоб до настання осінніх холодів полинути з батьками у теплі краї. Зараз вони ще не покидають гнізд, але вже пробують свої крила, підстрибуючи і зависаючи над гніздом.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

НЕПОКАЗНА ТА РІДКІСНА

Зазвичай вважають, що рослини, які занесені до Червоної книги України, повинні вражати небаченою красою. Втім, осока богемська далека від усталеного ідеалу. Це тендітна, невеликого розміру, світло-зелена рослина, яка не має квітів з яскравою оцвітиною, тому для представників широкого загалу – зовсім непоказна.
На Лівобережжі Дніпра відомо лише декілька місцезростань даного виду. І одне з них в Ічнянському національному природному парку. Географічне поширення осоки богемської досить цікаве. Вид було описано в Чехії (звідси і видова назва – богемська). Ареал її поширення не суцільний, нерівномірний, що проявляється в іншій специфічній рисі осоки богемської – складній життєвій стратегії. Цей вид не витримує конкуренції з боку інших видів, тому зростає на нетривалих у часі екотопах (оселищах) – виникаючих мілинах озер, ставків, невеличких річок з повільною течією та мулистим ґрунтом. У разі зникнення такої екологічної ніші зникає і осока богемська. У тому місці, де вперше було зафіксовано даний вид науковцями Ічнянського національного природного парку, він не спостерігався декілька років поспіль. Втім, детальні польові дослідження дозволили «перевідкрити» осоку богемську. Внаслідок зміни гідрологічного режиму вона «залишила» попереднє місцезростання і змістилась на периферію колишнього болота у зовсім не притаманне для себе місце.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

УВАГА! ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ!

Нагадуємо, що легковажне ставлення, помножене на небезпечні для екосистем погодні умови, є основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях. Закликаємо дотримуватись елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі. Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки у природних екосистемах, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства.
Адміністрація Ічнянського національного природного парку

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар