Новини

ЯСКРАВОЮ ЗЕЛЕНННЮ В НАШИХ ЛІСАХ СТАРТУЄ ЧЕРЕМХА

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ДЕРЕВА-ПЕРВОЦВІТИ

Первоцвітами, як правило, називаються підсніжники та проліски. Але є і дерева-первоцвіти, які квітнуть ще до розпускання на них листя. Та ми це не завжди помічаємо, тому що рідко підіймаємо голову догори. Вільха, ліщина, в’яз, верба… Квітки у них дрібні, непоказні, але, як правило, зібрані в суцвіття, які добре помітні. Їх цвітіння виглядає скоромно, та після довгої зими ми із захопленням милуємося ним. Цікаво спостерігати, як весняний вітерець розгойдує ліщинові сережки і здіймає жовті хмарки пилку. В’яз гладкий під час цвітіння покривається легкими рожевими квітами. Дуже виразно виглядають осики, коли на них з’являються довгі суцвіття-сережки. Верба вбирається у пухнасті кульки, які ми лагідно звемо «котиками». Коли вони стають золотаво-жовтими, над ними починають мірно гудіти заклопотані бджоли, адже верба – хороший медонос. Ранньої весни дерева з непримітними, на перший погляд, квітами випромінюють тепло, ласку і неповторний аромат.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

НЕ ЗАЛИШАЙТЕ СЛІДІВ СВОГО ПЕРЕБУВАННЯ

Культура поведінки – це почуття високої людської гідності, яке визначає поведінку людини в різних умовах: вдома, на вулиці, на природі, на очах у всіх і наодинці з собою.
Про культуру поведінки людей, які відпочивали тут, красномовно говорять ці фото.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ДЛЯ ЛЮДЕЙ ТА З ТУРБОТОЮ ПРО ПРИРОДУ

Працівники природоохоронних науково-дослідних відділень створюють нові та оновлюють існуючі місця для короткострокового відпочинку, піклуються, щоб дозвілля було безпечним, зручним та затишним. Створюючи зони відпочинку, продумують всі дрібниці: зводять бесідки, столи зі зручними лавками, спеціально облаштовують місця для розведення вогню, для сміття, постійно підтримують їх в належному стані.
Зазвичай рекреаційні місця розміщуються в найбільш відвідуваних місцевими жителями куточках парку, адже ці місця в першу чергу – саме для них. Працівники парку щиро радіють, що сприяють комфортному відпочинку і люди отримують задоволення від перебування на природі.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ДЛЯ ВЧАСНОГО РЕАГУВАННЯ

На виконання рішення №10 чергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 12.03.2021 в частині виконання заходів та протидії масовим пожежам в межах територій установ природно-заповідного фонду підпорядкованих Міндовкілля в Ічнянському національному природному парку перевірили справність наявної пожежної техніки (АПУ – 1,4 – 178 з причепом цистерною ПЦП – 3,5 – 40) та провели навчання з метою відпрацювання взаємодії під час гасіння у межах парку. Для працівників служби державної охорони проведено семінар «Про посилення режиму роботи служби державної охорони в пожежонебезпечний період».

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар


Я – перша квіточка весни, я – пролісковий цвіт,
Я пережив зимові сни і знов родивсь на світ.
У мене очі голубі, такі, як неба синь.
Росту між кленів і дубів, люблю і сонце, й тінь.
Зелені рученьки мої листочками зовуть.
Я полюбив ліси й гаї, живу я здавна тут.
І вірю: люблять всі мене, як весну золоту,
Бо знають, що зима мине, коли я розцвіту.
Марія Познанська

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЦЕ МОЄ ПЕРШЕ ФОТО В ЦЬОМУ РОЦІ. ТОМУ Я ТАК СОРОМЛЮСЬ… .

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗМІНЮЄМО ЗВИЧКИ, ЩОБ ДБАТИ ПРО ПРИРОДУ

Весна. Пора краси, пора оновлення. Природа розквітає, вбирається в зелень. І ми теж спішимо причепурити свої оселі. Та, на жаль, прибираючи вдома, дехто викидає сміття у ліс, щиро вважаючи, що нічого страшного не робить – мовляв, у природі все рано чи пізно розкладеться. Але сміття не лише псує естетичний вигляд, а і отруює навколишнє середовище, оскільки воно містить токсичні речовини, що виділяються з пластику, металевих предметів, електричних приладів, батарейок та іншого непотребу під впливом спеки та вологи. Таким чином, викидаючи сміття до лісу ми завдаємо і природі і самим собі великої шкоди. Хочеться вкотре сказати: «Дбайте про чистоту у природі, а не лише у своєму дворі.»

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

БЛАКИТЬ У НЕБІ Й НА ЗЕМЛІ БЛАКИТЬ…

Пора підсніжників минає. Але весна продовжує дивувати своєю красою. Ніби віддзеркалення неба – в лісі сині килими. Квітує проліска сибірська. Тепла синява милує око. Подекуди з’являються ще сонні і мляві після зимового сну барвисті метелики…

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

БУДЬМО ЕКО- СВІДОМИМИ!

Весна – пора оновлення. З’являється перша свіжа зелень, розквітають квіти. Нам хочеться, щоб вдома була краса та затишок. І часто, наводячи лад, люди спалюють сухі бур’яни та торішнє листя. І не замислюються про шкоду, яку завдають природі і самим собі. Хочемо знову звернутись до всіх: будьмо мудрими. Спалюючи суху рослинність ми робимо екологічний злочин. Набагато простіше і корисніше, а головне безпечніше буде компостувати рослинні залишки. Ви отримаєте органічне добриво, а природа не постраждає. Будьмо еко-свідомими!

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар