Контакти:
16700 Україна
Чернігівська обл.
м. Ічня
вул. Лісова, 43
50°50'40.6"N 32°22'38.6"Eтел./факс: (04633) 2-51-75
e-mail: ichn_park@ukr.net
Погода в Ічні
Новини
Коли за вікном хмуриться непривітний листопад, ми ділимось літніми спогадами і теплом. Днями організували виставку виробів з природного матеріалу «Природа і фантазія» у Державному професійно-технічному навчальному закладі «Ічнянський професійний аграрний ліцей». Різноманітний матеріал збирали влітку та восени. Жолуді, шишки, горіхи, спили дерев, осіннє листя, шипшина і глід, горобинові кетяги, колоски і сухоцвіти, насіння, морські мушлі, декоративні гарбузики… З усього цього можна виготовити безліч цікавих поробок: квіти, картини, потішних чоловічків, звірят чи птахів. Досить лише включити фантазію, докласти зусиль – і дари природи оживуть у руках. Тож фантазуйте і творіть!
Опубліковано у Новини
Залишіть коментар
МАЙЖЕ КАЗКА
Холодного листопадового ранку сонце над Книшевим ярком, як казкова жар-птиця, розсипало райдужне пір’я…
Опубліковано у Новини
Залишіть коментар
НЕ НА ЧАСІ…
Прохолодними листопадовими днями все частіше зустрічаємо біля своїх осель синичок. Невгамовні пташки пурхають барвистими зграйками на деревах. Час від часу обстежують місця, де минулого року стояли годівнички. То може час починати підгодівлю? Та чи не зарано? Орнітологи стверджують: не пора. Адже поки що погодні умови дозволяють птахам знайти корм самостійно. Ранній початок підгодівлі може навіть нашкодити пернатим. І не лише синичкам, а й багатьом іншим птахам, в тому числі водоплавним. Адже вони затримуються в місцях, де їх годують і, коли настануть холоди, не встигнуть знайти місце з природними кормами. Тож поки що готуємось до підгодівлі: лагодимо годівнички, лаштуємо смаколики.
Опубліковано у Новини
Залишіть коментар
ЛИСТОПАД ЗАМИКАЄ ВОРОТА ОСЕНІ
Сьогодні його перший день. Який прекрасний цей місяць! Листя кружляє у повітрі, немов танцює, і тихо опускається на землю. І ми з захопленням споглядаємо чудові різнобарвні килими, які не лише виглядають розкішно, а ще й мають неповторний терпкуватий аромат.
Опубліковано у Новини
Залишіть коментар
ЯК ВТЕКТИ ВІД ОСІННЬОЇ ДЕПРЕСІЇ?
У нашому неспокійному та мінливому житті ми часто стикаємося зі стресовими ситуаціями. Коли емоції б’ють через край, нам важко зосередитися, ми пропускаємо повз вуха слова оточуючих, а думки носяться в голові, мов шалені, але геть там не затримуються. Згодом вмикається режим «автопілот» і ми просто існуємо.
Як собі допомогти? Потрібно повернути свідомість і тіло назад у момент «тут-і-зараз», щоб дати мозку простір для заспокоєння та концентрації. Для цього існує проста вправа. Треба зосередитися на своїх відчуттях: «Що я бачу? Що я чую? Що я відчуваю?» Краще робити її під час прогулянки на природі. Тим більше, коли навколо така красива осінь.
Опубліковано у Новини
Залишіть коментар
Сьогоднішня осінь. Яскрава, контрастна, безмежна, прозора… Помилуйтеся й ви та подумки доберіть епітети до слів: ОСІНЬ, ДЕРЕВА, НЕБО.
Опубліковано у Новини
Залишіть коментар
НА УЗЛІССІ МУХОМОР, ЯК ЧЕРВОНИЙ СВІТЛОФОР…
Після осінніх дощів у лісах з’являються гриби. І першими ми помічаємо саме мухомори: вони здалеку майорять у лісі. Білі крапочки на червоній шапці – це залишки тонкого білого покриву, який повністю покриває молоде плодове тіло гриба і рветься, коли гриб росте. Назва мухомора походить з давнини. Колись люди вважали, що шматочки цього гриба, змочені в молоці, отруюють мух. Та насправді мухи лиш засинають і прокинувшись продовжують літати. Відомо також, що мухомор їли жерці та шамани, щоб увійти в контакт з духами. Токсичні речовини, які містяться в цих грибах, можуть викликати галюцинації. Червоний мухомор – корисний сусід для багатьох листяних та хвойних дерев. Його підземна нитковидна грибниця, міцелій, оточує тонкі корені дерев і покращує їх здатність поглинати воду і мінерали. Сам гриб отримує від дерева вуглеводи, адже не може їх створювати, бо у тілі гриба не проходить фотосинтез. Тож дерево і гриб об’єднуються під землею і обоє отримують від цього користь. А ще гриби розкладають опале листя, шматочки кори чи деревини, мертвих комах та різне сміття і формують родючий шар перегною, який підживлює рослини. Мухомор – родич блідої поганки, хоча й не настільки отруйний. Але не слід їх топтати чи ламати – вони потрібні у природі.
Опубліковано у Новини
Залишіть коментар
КРАСИВА ОСІНЬ ВИШИВАЄ КЛЕНИ ЧЕРВОНИМ, ЖОВТИМ, СРІБНИМ, ЗОЛОТИМ…
Місяць жовтень, підтверджуючи свою назву, розфарбовує листя. І не лише у жовтий, – світ набуває найрізноманітніших відтінків червоного, оранжевого, коричневого, навіть бузкового кольору. Чому так відбувається? З ранньої весни і до перших осінніх холодів природа тішить нас зеленим буянням. В цей час рослини ростуть і розвиваються, тож їм потрібна глюкоза. А вона виробляється з води, сонячного світла і вуглекислого газу за допомогою рослинного пігменту – хлорофілу. Саме він і надає листю зеленої барви. Восени ріст рослин уповільнюється. Дні стають коротшими, все менше сонячного світла, відповідно і хлорофілу виробляється все менше. Закриваються капіляри жилок листка, зменшується кількість вологи і хлорофіл повністю руйнується. Зате проявляються інші пігменти, яких влітку не було видно. Вони і фарбують листя в різні кольори. Ксантофіл надає жовтих відтінків, каротин – оранжевих. В яскраві червоні та багряні барви фарбують листя антоціани. Багряним стає листя осики, клена.Береза стає золотаво-жовтою, листя дуба, ясена, липи, ліщини набувають бурувато-жовтих кольорів. А листя тополі опадає, щойно почавши жовтіти. Осінні барви залежать не лише він виду дерев, а й від того, скільки пігменту встигло виробитись за літо. А ще свою роль відіграє погода: в суху теплу осінь листя яскравіше, ніж в сиру і прохолодну. а під час дощів листя стає тьмяно-жовтим чи коричневим.
Опубліковано у Новини
Залишіть коментар