Новини

4 ЖОВТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ТВАРИН

Всесвітній день захисту тварин покликаний об’єднувати зусилля людей у збереженні тваринного світу нашої планети і в захисті прав домашніх тварин. Відносьтеся з любов’ю та повагою до тварин, бережіть їх та охороняйте!

БЕЗДУШНІСТЬ
На поміч кличе кошеня,
Бездушний хтось у сніг закинув.
Скирта соломи, в ній щеня,
Малий без мами ще не згинув.

І думка проситься одна,
Як серце можна таке мати?
Спіткала долечка сумна,
Чому їх іншим не віддавати?

Від холоду холоне кров,
Як їм болить, отой не знає.
Відсутнє почуття – любов,
Лишень про себе хижий дбає.

Спасла від холоду обох,
Того людиною не звати.
Я не сказала «Щоб ти здох!»
Хотілося штани порвати.
Ірина Шкребко

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ТВАРИНИ І МИ

В Ічнянському національному природному парку вже стало доброю традицією восени проводити заходи, присвячені захисту тварин. Цього року в Державному професійно-технічному навчальному закладі «Ічнянський професійний аграрний ліцей» був проведений екологічний урок «Тварини і ми». Фахівець з екологічної освіти підготувала та показала презентацію про тварин, які живуть поряд з людиною, а також про тварин, яких узяли в дім, приручили і навчили жити разом, розповіла, як працівники парку турбуються про тварин. А учні з захопленням розповідали про своїх домашніх улюбленців та показували їх світлини.
Такі заходи є досить актуальними, оскільки допомагають розкрити суть взаємовідносин між тваринами і людьми, виховують любов до «братів наших менших», а також почуття особистої відповідальності за долю тварин.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ГАЙДА МАНДРУВАТИ!

Бери велосипед і тисни на педалі,
І хай дорога стелеться до ніг.
То ж від людського галасу — подалі,
Бо ж стільки в цьому світі є доріг,
Які чекають, кличуть мандрувати
І відкривають перед нами світ.
А скільки в нім краси — не передати,
Та й небо посилає свій привіт
І зазиває в неосяжні далі,
Щоб перед нами всю красу відкрить.
Бери велосипед і тисни на педалі —
Це для людини дивовижна мить.
І горизонти світ тобі відкриє,
Відчуєш те, чого не відчував.
Красою небо раптом зазоріє,
Пізнаєш те, чого іще не знав:
Красу земну і велич цього світу,
Та істину життя відчуєш вмить.
Погода ж гарна, бо настало літо,
До мрії хай душа твоя летить.
Н.Красоткіна
Нещодавно в супроводі працівників відділу рекреації та екологічної освіти свою чергову мандрівку здійснили юні велотуристи, команда яких складалася з дітей працівників Ічнянського національного природного парку та їх друзів.
Маршрут пролягав по території Будянсько-Сезьківського природоохоронного науково-дослідного відділення. Розпочалася подорож, як завжди, від адмінприміщення Ічнянського національного природного парку. Знайомство. Короткий інструктаж. І в дорогу… Адже на нас чекає тінистий ліс, грибні місця, мальовничий ставок, смачна польова каша, а ще спілкування…Спілкування з природою, спілкування з друзями.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПАПОРОТЬ ВІДЦВІЛА, БАГАТТЯ ДОГОРІЛО, КУПАЛО-СВЯТО ВІДШУМІЛО…

Чарівного купальського надвечір’я працівники Ічнянського національного природного парку відсвяткували народне свято Івана Купала на березі мальовничого ставка в селі Дзюбівка разом з місцевими жителями.
Молоді хлопці та красуні дівчата в українському вбранні, завзяті баяніст та гармоніст, вогонь купальського вогнища, казкові Вогневик, Водяник з Русалками, Ворожка, Відьми та Чортенята подарували приємні враження та яскраві емоції для гостей свята. Після театралізованого дійства всіх запросили взяти участь у купальських конкурсах та розвагах.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЕКОЛОГІЧНІ ЗАНЯТТЯ В ПРИШКІЛЬНИХ ТАБОРАХ

Природа приваблює дітей з перших кроків життя. Ще не навчившись ходити і говорити дитина тягнеться до яскравої квітки, стежить за рухами пташки, імітує голоси тварин. З віком інтерес до природи стає осмисленим. Вони можуть довго стежити за тим, як повзе дощовий черв’як, гусінь, як підлітає до квітки бджола.
Коли діти підростають і ідуть до школи їх починають цікавити такі питання: якої шкоди чи користі приносить ця чи інша тварина, наскільки вона сильна, а чи може перемогти іншу тварину. Щоб допомогти дитині розібратися у таких складних питаннях необхідно проводити екологічні заняття. Найцікавіше для дітей будь-якого віку грати в ігри. Бо саме вони формують вміння приймати екологічно правильні рішення, засвоювати правила поведінки на природі.
Вже традиційно працівники Ічнянського національного природного парку під час роботи пришкільних таборів у школах міста та району проводять різноманітні екологічні заняття на лоні природи.
В пришкільному таборі «Веселка» Ічнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 було проведено екологічний квест «В гостях у природи». Під час змагання вихованці табору складали пазли та відгадували загадки про лікарські рослини, розпізнавали дерева за описом, говорили про бережливе ставлення до води. Також діти грали в екологічні ігри, де вони перетворювалися у знавців різних екологічних галузей. Із задоволенням виконували різні ролі рослин і тварин.
А пізнавальну гру «Дивосвіт природи» проведено з учнями пришкільного табору «Сосновий бір» Дружбинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Діти із задоволенням фантазували, ставали детективами шукаючі лікарські рослини, які ростуть поряд із школою.
У пришкільному таборі «Веселка» Бурімської ЗОШ І-ІІ ступенів проведено екологічну вікторину «Юний орнітолог». Під час вікторини вихованці відгадували загадки та кросворд про пташок рідного краю, складали приказки та прислів’я про них, вчилися передбачати погоду за народними прикметами, співали пісні про птахів.
У пришкільному таборі відпочинку Ічнянської гімназії ім. С. Васильченка діти пізнавали світ природи, мандруючи від галявини до галявини, у грі «Будь природі другом». А один день табірної зміни був присвячений найкрасивішому творінню природи – квітам. В результаті гри квіткового калейдоскопу створили веселкову квітку, яка переконала всіх присутніх, що квіти – це окраса нашого життя.
Після таких екологічних заходів хочеться вірити, що у дітей з’явиться бажання дбайливо ставитися до всього живого і в майбутньому жити тільки в гармонії з природою.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

УВАГА! ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД!

З настанням сухої спекотної погоди адміністрація Ічнянського національного природного парку звертається до місцевого населення та відвідувачів парку з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки та бути максимально обережними з вогнем. У разі виявлення пожежі або її виникнення в межах національного природного парку та прилеглих до нього територіях просимо по можливості вжити заходів для ліквідації пожежі своїми силами і засобами, повідомити рятувальників за номером екстреного виклику 101 та чергового працівника парку за телефоном (04633) 2-54-97.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БІОЛОГІЧНОГО РІЗНОМАНІТТЯ

Щороку, у травні, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття. Темою 2017 року визначено «Біорізноманіття та сталий туризм». Тема обрана, у зв’язку із проголошенням Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй 2017 року Міжнародним роком сталого туризму.
Відзначення дня біорізноманіття у рамках цієї теми – це ще одна можливість звернути увагу широкої спільноти на актуальні питання збереження і невиснажливого використання біорізноманіття у контексті розвитку туризму та зменшення негативного впливу туризму на біорізноманіття і довкілля.
З нагоди Міжнародного дня біорізноманіття в Ічнянському національному природному парку проведено ряд еколого-просвітницьких заходів, зокрема екологічний урок по створенню екологічного плакату «Пізнавайте та зберігайте біорізноманіття рідного краю» з учнями 8 класу Ічнянської ЗОШ I-III ст.№1, лекція «Збереження біорізноманіття на природоохоронних територіях» для учнів 9 класу Ічнянської ЗОШ I-III ст.№3. Спільно з Ічнянською районною дитячою бібліотекою ім. В.Чумака організована книжкова виставка «22 травня – Міжнародний день біорізноманіття».

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

МАЛЬОВНИЧИМ ВОДОЙМАМ – ЧИСТІ БЕРЕГИ

Щорічно в травні місяці Ічнянський національний природний парк проводить природоохоронну акцію «Мальовничим водоймам – чисті береги». Цього разу до акції долучили вчителів та учнів Заудайської ЗОШ І ступеня. Розпочали з екологічного уроку, на якому слухали розповідь фахівця з екологічної освіти про річки Удай та Іченьку, про те, як працівники національного природного парку вивчають та охороняють водойми парку, дбають, щоб прибережні зони завжди були привабливими. Діти намалювали малюнки водойм рідного краю та розповідали вірші. На закінчення всі разом здійснили екскурсію до сільського ставу, який знаходиться недалеко від школи.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВЕСНА ЧАРУЄ КВІТАМИ

Про сезонні зміни у природі йдеться на пізнавально-творчих годинах з учнями 2 класу Ічнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які проводяться кожної пори року. Нещодавно вели мову про весняні. Але не тільки говорили, а й практично створили весняну квіткову галявину.
За допомогою кольорових олівців перетворили розмальовки в яскраві малюнки. І «розквітли» на галявині чудові квіти, які ростуть цієї пори на території Ічнянського національного природного парку.
Діти слухали розповідь про весняні квіти, знайомилися з ними по фотографіях. Окремі з них знайшли у Червоній книзі, а ще відгадували загадки, читали вірші. Ведучою цього заходу була Весна, роль якої вдало виконала учениця 6 класу. Вона звернулася до дітей такими словами:
«Я весна! Прийшла вже в Україну,
Несу проміння сонечка у світ.
Теплом і квітами я радую людину,
Несу й дарую щедро – первоцвіт.
У квітах є і загадка, і диво.
Цілющі ліки, і легенди є.
Вивчайте квіти і живіть щасливо,
Любіть довкілля і життя своє.
Зі мною тут є найдивніші квіти,
Які прийшли після зими у світ,
Щоб ви їх вчились берегти й любити,
Вивчати й розуміти з ранніх літ.
Які ж ці квіти пречудові,
Весняні вісники малі.
Сміливі, світлі, загадкові…
Ці квіти – усмішка землі!»

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВІД ЖОЛУДЯ ДО ДУБА

Ми так звикли до сусідства дерев, що рідко замислюємося про те, наскільки вони важливі для життя людей і всього живого на Землі. Мало хто проявляє інтерес до дерев, не знають, як вони виростають, яке в них насіння. Тому пацівники Ічнянського національного природного парку провели в Ічнянської гімназії імені Степана Васильченка еколого-пізнавальний урок «Від жолудя до дуба». Дітям розповідали, як у жолудя спочатку проклюнеться маленький росточок, а потім буде рости і поступово перетвориться у велике гарне дерево – дуб, яке буде жити сотні років і приноситиме користь людям. На завершення учні посадили молоді дубки на шкільному подвір’ї. Посадили маленькі і тоненькі деревця. Але минуть роки, і вони стануть могутніми красенями.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар