Новини

ГАЙДА МАНДРУВАТИ!

Традиційно влітку працівники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації організовують велопрогулянку для дітей працівників парку та їх друзів. Цьогоріч зібралася «хлопчача» команда. Як завжди знайомство, короткий інструктаж і в путь. Помандрували до Хаєнківсько-Заудайського природоохоронного науково-дослідного відділення.
Пройшлися еколого-пізнавальною стежкою «В долині Іченьки», милувалися чудовою водоймою та лебединою сім’єю, яка саме граційно плавала чистоводдям. На відпочинок зупинилися в бесідці на узліссі. В спеціально облаштованому місці розпалили багаття та власноруч приготували смачну польову кашу.
Мандрівка вдалася. Трішки стомлені та сповнені радості поверталися діти додому мріючи про наступну мандрівку.
Літо вже на захід повернуло
Подекуди берези в жовтих косах
А серпень сонячний, погожий
Нас у мандри рідним краєм просить.

Посідали на велосипеди і помчали…
Разом з вітром по долинах та лісами.
Луки квітами ще літніми вітали
Птахи лиш подекуди співали.

А який ставок! Красивий, повноводний
Лебеді на чистоводдя випливають.
Жовті глечики, латаття білосніжне
Свої пелюсточки до сонця простягають.

Гриби від нас ховались,
У піжмурки ми з ними, ніби грались.
Але вдалося відшукати захованців
І білі й підберезники потрапили до ранців.

На привал як зупинились,
В нас робота закрутилась:
Дрова носили, смачну кашу зварили
В ігри грали, весело відпочивали.

День прожитий недаремно.
Спілкуватися з природою завжди приємно.
То ж і ви не зволікайте, на педалі нажимайте.
Здоров’я черпайте, весело відпочивайте,
Природу рідного краю вивчайте.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРО БІОРІЗНОМАНІТТЯ ЦІКАВО І ПІЗНАВАЛЬНО

Міжнародний день біорізноманіття – гарна нагода нагадати всім, що кожен з нас може зробити для його збереження. Адже для людини це дуже важливо. Бо біорізноманіття це не тільки краса і розмаїття природи, а й чиста вода, їжа, повітря.
До Міжнародного дня біорізноманіття працівники Ічнянського національного природного парку ініціювали створення в Ічнянській районній дитячій бібліотеці ім. Чумака тематичної книжкової виставки «22 травня – Міжнародний день біорізноманіття». Бібліотекарі підтримали ідею та допомогли у створенні змістовної та пізнавальної виставки, де юні читачі можуть ознайомитися з виданнями про рослинний та тваринний світ, знайти відповіді на запитання, як харчування та здоров’я залежить від біорізноманіття.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРО БІОРІЗНОМАНІТТЯ, ПРО ЛЮДИНУ, ПРО ЗДОРОВ’Я


Працівники парку провели екологічний урок для учнів 7 класу Ічнянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1. Присвячений він був Міжнародному дню біорізноманіття. Під час заходу з’ясовували причини деградації біорізноманіття, говорили про вплив на нього людської діяльності, про збереження та відновлення рідкісних та зникаючих видів флори та фауни. Звернули увагу і на природозаповідання, як одну з ефективних форм збереження біорізноманіття. За допомогою дискусії дійшли висновку, що здоров’я кожного з нас пов’язане з тим, що ми споживаємо. Чим різноманітніша наша їжа, тим більше поживних і корисних речовин отримує наш організм. Так був розкритий лозунг під яким проходить День біорізноманіття у 2019 році. Цікавим та пізнавальним було розгадування кросворду, ключовим словом якого було «біорізноманіття».

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЕКОТУРНІР «ЗНАВЦІ ПРИРОДИ РІДНОГО КРАЮ»

В день Міжнародного біологічного різноманіття працівники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Ічнянського національного природного парку провели екологічний турнір «Знавці природи рідного краю» з учнями 4 класу Ічнянського ЗЗСО І-ІІІ ст. №3. В турнірі, який складався з 6 раундів, брали участь команди «Бджілки» та «Метелики». Діти активно розповідали про тварин та рослини рідного краю, згадували види занесені до Червоної книги України, впізнавали голоси птахів, визначали тих, які зимують разом з нами. Фахівець з екологічної освіти розповідала про птахів, що визначались Українським товариством охорони птахів птахами року. Діти розшифровували анаграми та складали прислів`я про природу, грали в екологічну гру. По закінченню заходу журі підвело підсумки. Перемогла команда «Метелики». Всі учасники та вчитель отримали на згадку від працівників парку буклети та цікаві призи.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВОДОЙМИ РІДНОГО КРАЮ

Щороку Ічнянський національний природний парк проводить природоохоронну акцію «Мальовничим водоймам – чисті береги». Цьогоріч до акції долучилися учні Заудайської філії Ічнянського ЗЗСО І-ІІІ ст. №4. Розпочали з екоуроку, де слухали розповідь та переглядали презентацію про річки Удай та Іченьку про те, як працівники національного природного парку вивчають та охороняють водойми парку, дбають щоб прибережні зони завжди були привабливими. Діти із задоволенням розфарбували розфарбовки, розповідали про своє рідне село, пояснили чому воно так називається, про водойми, які його прикрашають. Здійснили екскурсію до ставка, який знаходиться недалеко від школи.
Сподіваємось, що після таких заходів не тільки діти, а й батьки замисляться над тим, як ми дбаємо про водойми рідного краю, чи не залишаємо сміття після відпочинку на природі.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ГРАК – ПТАХ РОКУ 2019

Вже багато років поспіль Українське товариство охорони птахів обирає птаха року. Цьогоріч ним став грак. Працівники Ічнянського національного природного парку провели екологічний урок «Птах року 2019» в Ічнянській гімназії ім. С. Васильченка. Дітям розповіли про біологічні особливості даного виду та запропонували поспостерігати за граками.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

У ВЕСНЯНОМУ КРАЇ ХОР ПТАШИНИЙ СПІВАЄ

З настанням теплих та погожих весняних днів небесна блакить наповнилася радісними, дзвінкими, мелодійними пташиними піснями. Працівники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Ічнянського національного природного парку в цей період проводять різні еколого-просвітницькі заходи про птахів.
Так, днями, спільно з вчителями та учнями Гужівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено «Свято птахів» . На деякий час класна кімната перетворилася на справжній «пташиний базар». Тут господарювали вісник весни – шпак, всезнаюча сорока, гордий та поважний журавель, лісовий соліст – соловей, галасливі ластівки. А всіх їх радо зустрічали – сонечко та весна. Під час заходу діти співали пісні про пернатих друзів, відгадували загадки, розповідали вірші про пташок. А іще вчилися любити птахів, берегти та піклуватися про них.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

СВЯТКУЙТЕ БЕЗ ШКОДИ ДЛЯ ДОВКІЛЛЯ

Наближаються Великодні свята. Колектив Ічнянського національного природного парку сердечно вітає вас з Воскресінням Христовим! Нехай царюють у ваших серцях радість і душевний спокій. Бажаємо вам і вашим рідним відчути повноту життя, щедроти української землі та родинне тепло. Нехай Господь дарує вам любов, радість, мир та злагоду на довгії літа. Бажаємо всім здоров’я, добробуту й успіхів у добрих ділах!
У сонячні весняні дні багато хто їде в ліс на відпочинок, де з приємністю проводить час. Щоб перебування на лоні природи принесло тільки радість і позитивні емоції, необхідно дотримуватися елементарних правил безпечного відпочинку. Перебуваючи на території парку організовуйте свій відпочинок та розводьте багаття лише в спеціально облаштованих місцях. Будьте особливо обережні з вогнем, оскільки однієї іскринки може бути достатньо для початку пожежі. Не залишайте після себе сміття. Не галасуйте під час відпочинку, адже у тварин триває відповідальна пора – розмноження.
Пам’ятайте, що порушення природоохоронного законодавства передбачає відповідальність за ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

СВЯТО КАЛИНИ

Напередодні Дня довкілля працівники відділу рекреації та екологічної освіти Ічнянського національного природного парку спільно з учнями 11 класу Ічнянського ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 провели свято посадки калини «Благословляємо на світ красу калинову».
Розпочався захід у класі вступним словом класного керівника, а потім слова ведучих перепліталися з виступами учнів про дивовижну калину, про її народну славу, про цілющі властивості.
Фахівець з екологічної освіти Ічнянського національного природного парку закликала посадити кущі калини біля школи, біля своєї домівки. Побажала присутнім, а особливо випускникам, щасливої долі, щоб їхнє життя прикрашала калина і приносила в їхні оселі лише радість і щастя.
Свято продовжилося на подвір’ї школи, де учні 11 класу з великим задоволенням садили кущики калини на згадку про свій дружний класний колектив.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

Дуби ростуть поволі, неквапливо;
Хто садить дуба, той його, можливо,
І не побачить вищим, аніж сам.
Це – дар майбутнім, скажемо, літам…

Щороку починаючи з 1999 року в Україні відзначається День довкілля. В цей день проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, озеленення територій, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань. До цієї дати працівники Ічнянського національного природного парку спільно з Ічнянською районною дитячою бібліотекою ім. В. Чумака для учнів Ічнянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 провели еколого-пізнавальний захід «Від жолудя до дуба». Фахівець з екологічної освіти розповіла, як з жолудя прокльовується маленький росточок, який через багато років виросте у велике могутнє дерево. Розповідала і про столітні дуби, що зростають на території парку. На завершення зустрічі роздала дітям саджанці дуба. Працівники бiблiотеки оформили книжкову виставку «Збережи красу Землі» та провели вікторину. Сподіваємось на те, що учні зрозуміли, що навіть найменша причетність кожного із нас до посадженого, виплеканого дерева є вагомою підтримкою життя на планеті як сьогодні, так і в майбутньому.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар