Новини


І великі і малі
Повдягались у брилі,
І дощу ці одноніжки
Не бояться анітрішки.
Ліс – улюблений їх край,
А як звуться – відгадай.

ГРИБИ! Саме про гриби цікаве та пізнавальне заняття провели з дітками старшої групи ДНЗ №1 «Веселка» працівники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації. Діти в ігровій формі знайомилися з життям осіннього лісу, з їстівними та отруйними грибами. А ще із задоволенням виготовили рухливу саморобку «Мухомор».

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРИРОДНІ СИМВОЛИ УКРАЇНИ

«Природні символи України» – таку назву мав захід, що провели працівники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації з учнями 3-4 класів Дружбинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. У ньому поєднали відомості з народознавства, патріотичне виховання і, звісно, розширення знань дітей про рослини рідного раю. В загадках і легендах, в народних звичаях і традиціях, в піснях і прислів’ях згадували калину, вербу, мак, барвінок, чорнобривці, мальви, звертали увагу учнів на їх значення в природі та в житті людини.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ОСІННЯ ПАРАСОЛЬКА

Осінь – барвиста пора року. Яких тільки кольорів не побачиш у природі! Для закріплення і розширення знань дітей про сезонні зміни у природі восени, про породи дерев рідного краю працівники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації провели з вихованцями Ічнянького ДНЗ №1 «Веселка» цікаве та пізнавальне заняття «Осіння парасолька». Діти відгадували загадки про о сінні місяці і явища природи, розповідали вірші про красуню осінь та ділились власними спостереженнями за сезонними змінами. А ще виготовили цікаві аплікації: яскраві парасольки, наповнені осіннім листям.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВИРУШАЄШ НА ПОЛЮВАННЯ? – ДОТРИМУЙСЯ ЗАКОНІВ

Перша субота листопада – відкриття сезону полювання на хутрових і копитних тварин. У давнину мисливство було одним з основних занять і джерелом існування людей. В часи Київської Русі хутро звірів стало цінним товаром, ним платили данину. В наш час для одних полювання – захоплення, відпочинок, для інших – засіб збагачення. Але справжній мисливець – не варвар по відношенню до природи і не бездумний вбивця, а людина, яка знає закони і дотримується їх. Тому нагадуємо всім, що згідно Закону України «Про природно-заповідний фонд України» полювання на території Ічнянського національного природного парку ЗАБОРОНЕНО. Отже, перш ніж вирушити з дому, уважно ознайомтесь з межами парку, аби не зайти на заборонену територію. Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» до полювання прирівнюється перебування осіб у межах мисливських угідь, у тому числі на польових і лісових дорогах, з будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід чи ловчими звірами і птахами, або з продукцією полювання. Наголошуємо, що будь-яке порушення правил полювання є браконьєрством, тому всі порушники будуть обов’язково притягнуті до відповідальності.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ДОРОГАМИ ОСІННЬОГО ЛІСУ


Сьогодні жовтень, завтра – листопад,
Всміхається ще ніжно сонце в небі,
Нема дороги в літечко назад,
Нас кличе в гості листопад до себе…

Наприкінці жовтня працівники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації організували веломандрівку осіннім лісом. Тихо шурхотить, облітаючи, листя. Листопад – це своєрідний природний захист; скидаючи листя, дерева захищають себе від засихання в мороз. Зеленими залишаються лише пухнасті сосни та ялини, їм холод не страшний. Опале листя весело шарудить під ногами і терпкувато приємно пахне. Лісове повітря свіже, чисте, цілюще. Крони дерев стають прозорими і через них синіє глибоке погоже небо. Під килимом опалого листя трапляються гриби: білі, маслюки, опеньки. А морозяним ранком кожен листочок підмальований сріблястим інеєм.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПОРА ТИХОГО ПОЛЮВАННЯ

Жовтень добігає кінця. Ночі стали холоднішими, а ранки оповиті густими туманами. Така погода сприятлива для грибів, тож в лісах Ічнянського національного природного парку триває «тихе полювання». Дружні сімейки опеньок, клейкі маслюки, барвисті сироїжки чи хрумкі грузді – кожен знайде гриби на свій смак. Та найбільш бажаний трофей для кожного грибника – це, звісно, білий гриб.
Гриби – цінний харчовий продукт, що містить білок, вітаміни групи В та мікроелементи.
Та не забуваймо про отруйні гриби, такі як бліда поганка, панцирний мухомор, а також деякі види печериць, сироїжок. Вони особливо небезпечні тим, що перші ознаки отруєнь проявляються лише за кілька годин і навіть днів після вживання, коли допомогу надавати вже пізно. Отож, вирушаючи на «тихе полювання», дотримуйтесь правил безпеки:
Не беріть невідомих грибів.
Не збирайте гриби біля автошляхів чи смітників, вони можуть містити важкі метали, небезпечні для здоров’я.
Зібрані гриби краще складати у кошик чи торбинку з екоматеріалу, а не в пластиковий пакет.
Не слід збирати старі чи в’ялі гриби.
Перебирати і готувати гриби треба одразу після збирання. Адже в теплі в них розкладається білок, утворюючи токсини.
Всі гриби перед кулінарною обробкою слід спочатку проварити, а відвар злити.
Не висмикуйте гриб із землі, щоб не пошкодити грибницю. Краще зрізати його ножем чи викрутити.
Не чіпайте тих грибів, які ви не берете, навіть отруйних – у лісі є багато істот, які ними живляться. Крім того, гриби перетворюють лісову підстилку на ґрунт.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

СОНЯЧНИЙ ЖУК

Погожої осінньої днини ми можемо спостерігати, як безліч жуків сонечок кружляють у повітрі, мерехтять блискучими крильцями. Ці барвисті жучки – загальні улюбленці і бажані гості на городах і в садах. Завдяки яскравій зовнішності комаха отримала такі лагідні назви: сонечко, божа корівка, зозулька. А про користь сонечок мабуть відомо всім. Вони поїдають шкідників і паразитів: попелиць, кліщів, дрібних гусениць. Хоча сонечка ведуть відокремлений спосіб життя, на зиму вони збираються у великі скупчення і ховаються в затишні місця: під опале листя, під кору дерев. А з настанням весни знову розлітаються по луках і травах. Цього року сонечок восени особливо багато. До того ж серед наших добрих знайомих семи- та двокрапкових можемо спостерігати і незвичних жучків – чорних із червоними крапочками або оранжевих. Це представники сонечка-гармонії далекосхідної. Цих комах завозили в тепличні господарства США та Європи для боротьби зі шкідниками. А опинившись у диких умовах вони почали швидко розповсюджуватись на нових територіях.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРОГУЛЯНКА ТЕПЛОЇ ЖОВТНЕВОЇ ПОРИ


Осіння тиша світиться в лісах
Лише подекуди гуляє шепіт вітру
Чаклунка–осінь, золота краса
Іде, не кваплячись, у далеч світлу.
Л. Шевченко

А разом з нею ідемо і ми.
Мандруємо, натиснувши педалі.
В осінній ліс, де ніби в золоті клени,
Берези золотаві й водні далі.
Ходили по стежках, де мешкають бобри.
Між очеретом сіли підкріпитись.
У халабуді із тонких гілок,
Від спеки в жовтні сіли відпочити.
Л. Яценко

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРО ТВАРИН І ЛЮДЕЙ. ПРО ЛЮДЕЙ І ТВАРИН

Традиційно в жовтні велика увага приділяється проблемам тварин, адже саме в цьому місяці відзначається Всесвітній день захисту тварин.
Працівники парку долучилися до заходів, які проводилися в Дружбинській ЗЗСО І-ІІІ ступенів з нагоди цієї дати. Показали презентацію про те, як піклуються та охороняють диких тварин в Ічнянському національному природному парку. Продемонстрували Червону книгу України. Погортали її сторінки. Нажаль, зробили невтішні висновки. Обговорювали також взаємовідносини людей з домашніми тваринами. Діти з захопленням розповідали про своїх улюбленців та показували малюнки тварин.
Ця зустріч була досить плідною та актуальною, адже вона сприяла вихованню в учнів почуття особистої відповідальності за долю «братів наших менших».

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗАПАЛЮЄ ЛІХТАРИКИ ШИПШИНА…

Жовтень – серце осені. Клени ловлять у широкі долоні сонячні промені, берези мерехтять дрібним золотавим листом, а на узліссях то тут то там запалює червоні ліхтарики плодів шипшина, повідомляючи про проводи тепла і наближення зими. Ця рослина – дикий предок троянди. У слов’янських народів шипшина була символом молодості, любові і краси. Її по праву можна вважати «лісовим лікарем», однією з найцінніших лікувальних рослин. Шипшина підвищує захисні сили організму, нормалізує обмін речовин, корисна для серця й судин. У плодах шипшини міститься більше аскорбінової кислоти, ніж у смородині та лимонах. А для того, щоб забезпечити організм добовою дозою цього вітаміну, достатньо всього двох ягід. Шипшина є зимовим кормом для багатьох птахів. Тож збираючи цілющі ягоди не забувайте залишити і для пернатих друзів.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар