Новини

ЗИМОВЕ СЬОГОДЕННЯ

Гуляє вітер далями безсніжними,
Промоклий ліс закутався, дріма.
Весняні діти – лагідні підсніжники
Не вірять, що насправді ще зима.
Туман загус у тихому ялиннику
І дивно снігуреві без снігів.
А може хтось на лісовім годиннику
Уже на весну стрілки перевів?
Л. Шевченко

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

НАУКОВЦІ ДОСЛІДИЛИ НАСЛІДКИ ВИБУХІВ БОЄПРИПАСІВ НА ІЧНЯНЩИНІ

На замовлення Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації в рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки фахівцями Чернігівського національного технологічного університету проведено наукове дослідження екологічного стану водних ресурсів, атмосферного повітря, ґрунтів, рослинного та тваринного світу на території Ічнянського району після надзвичайної ситуації внаслідок вибухів боєприпасів. Основні цілі дослідження – обстеження стану водних, лісових, земельних ресурсів, атмосферного повітря району, визначення динаміки та порівняльної оцінки фізико-хімічних показників до і після надзвичайної ситуації на території Ічнянського району та, зокрема, Ічнянського національного природного парку. Робота над дослідженням виконувалась на підставі нормативних документів методом обстеження та аналізу. Лабораторні дані проведених досліджень, проаналізовані та зведені у науковому звіті з використанням статистичних та архівних матеріалів.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

СПІШІТЬ ТВОРИТИ ДОБРО

Новорічно-Різдвяні свята – символ радості і доброти. Здавна в Україні існував звичай творити справи милосердя та допомагати ближнім цими світлими днями. Сьогодні нашої допомоги потребує Завада Микола Максимович – наш земляк, який присвятив своє життя захисту лісу та вихованню його захисників, автор численних наукових праць, кандидат біологічних наук, доцент кафедри захисту лісу Національного університету біоресурсів і природокористування України. З перших днів створення Ічнянського національного природного парку він надавав допомогу і активно підтримував розвиток установи. Зараз ця надзвичайно світла і добра людина перебуває в лікарні у важкому стані і потребує нашої допомоги. Тож звертаємося до всіх, хто знає Миколу Максимовича і просто до всіх небайдужих людей з проханням підтримати його. Реквізити для надання допомоги: картка Приватбанку 4731 2191 0918 0681 Завада Микола Максимович.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗНАЙОМИМОСЯ. ОБГОВОРЮЄМО. ПЛАНУЄМО.

Співпраця з закладами освіти є одним з пріоритетних напрямків еколого-освітньої роботи Ічнянського національного природного парку. Днями відбулася зустріч з педагогічним колективом Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7. Презентували діяльність парку, обговорили питання співпраці.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ДИВО ПОДІБНЕ ДО ПРИРОДНОГО

Я сніжинку розглядав —
Подих аж затамував,
Бо вона така красива,
Візерунчаста, мов диво!
У сніжинки шість кінців,
Дивовижних промінців.
Вся від сонця сріблом сяє,
Двох однакових — немає,
Кожна інша — це казково!
Як зимою в нас чудово!

Зима чарує нас неповторністю витончених сніжинок і саме вони стали головним об’єктом пізнавально-творчої години «Диво подібне до природного», яку проведено з учнями Бурімського ЗЗСО І-ІІ ступенів. Діти із задоволенням та цікавістю прослухали розповідь про те, як народжуються сніжинки та чому вони білі, якими вони бувають. Із захопленням розглядали фотознімки сніжинок. Ознайомилися із різними способами створення та витинання паперових сніжинок та власноруч виготовили їх.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

НОВОРІЧНІ СУВЕНІРИ

Напередодні новорічних свят працівники Ічнянського національного природного парку з учнями Заудайської філії Ічнянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 провели еколого – пізнавальний захід «Хвойні дерева наших лісів». Діти слухали розповідь про хвойні дерева, які ростуть на території парку, вчилися розпізнавати їх за хвоєю та шишками, складали пазли. А потім виготовили сувеніри – ялинки з шишок сосни.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРО ЧУДО-ЛІС І ЧУДО-ДЕРЕВО

Днями фахівці з екологічної освіти Ічнянського національного природного парку провели еколого – пізнавальний захід з елементами творчості «Диво природи – ліс» з учнями 4 класу Ічнянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3. Про лісову рослинність говорили в театралізованій формі. Завітали до дітей дуб звичайний і дуб червоний, три сестриці з родини хвойних: сосна, ялина і модрина. Потім з’явилися горобина та шипшина, які щедро віддають свої плоди зимуючим пташкам. І завершив парад лісових рослин, вічнозелений барвінок, який не боїться морозяної зими. А потім всі дружно виготовляли топіарій, який за його кулясту форму ще називають «деревом щастя». Існує повір’я: якщо дорогій людині подарувати таке власноруч виготовлене деревце – це означає, що ви подарували частинку щастя. Топіарії бувають дуже різноманітні. Діти ж виготовляли його з природного матеріалу, зокрема з плодів саме тих дерев, про які йшлося на уроці. Сподіваємося, що створені чудо-деревця будуть приємним подарунком для близьких напередодні новорічних свят.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗАЧЕКАЛИСЯ ЗИМИ

Зима все не наважиться прийти
Й морозом край захолодити,
Та білим снігом світ заволікти,
І щоб по річці вже ходити.
Хоч звечора й мороз легкий бере,
Льодком калюжі покриває…
А десь під ранок щось зима пере,
А дощ полоще, помагає.
То хмари вкриють щільно небеса,
То сонечко з-за хмар прогляне.
Такі от характерні чудеса,
Ну, а зима все не настане.
Н. Красоткіна

Закінчується грудень, останній місяць року. Найдовші ночі, найкоротші дні. В давнину його називали «студень», «хмурень», «мостовик» тощо. Цьогорічний грудень більше нагадує березень: від незвичного тепла, починають прокидатися первоцвіти, зеленіють бруньки на бузку. Хтось нарікає на аномальну зиму, а хтось тішиться теплій погоді. Та все ж, сподіваємось, що справжня зима ще прийде, із снігами, морозцем і казковою красою.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ДІТЯМ ПРО СИНИЧКУ

Синиці — веселі і невгамовні птахи, окраса нашої природи. Їх яскраве оперення радує око похмурими зимовими днями. Цілий день синички невтомно перелітають з дерева на дерево, з гілки на гілку, постійно щебечуть. А чи багато ми знаємо про життя цих непосидючих птахів? Зокрема, про величезну користь, яку приносять синиці, знищуючи комах-шкідників. Тож для учнів 2 класу Ічнянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 працівниками відділу еколого-освітньої роботи та рекреації було проведено пізнавально-творче заняття «Про синичку». На даному заході маленькі любителі природи ознайомилися з синицями, поширеними в нашій місцевості, а більш детально – з синицею великою. Відгадували загадки, розповідали вірші, слухали спів жовтогрудої щебетушки. А на завершення цікавого заняття кожен учень виконав об’ємну аплікацію із зображенням синички.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВЧИМО ЗУСТРІЧАТИ НОВИЙ РІК ЕКОЛОГІЧНО

Незабаром Новий рік, якого з нетерпінням чекають і дорослі, й діти. Жива ялинка – традиційний атрибут різдвяних і новорічних свят. Вона створює затишок, чудово пахне. Але відчути новорічне диво можна й без знищення дерев. Тому Ічнянський національний природний парк щороку долучається до Всеукраїнської акції «Збережи ялинку». Її мета – запобігання незаконному вирубуванню хвойних дерев, формування громадської думки про «ялинкову» проблему. Цього року працівники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації вчили школярів створювати новорічні композиції. В Ічнянському ЗЗСО І-ІІ ступенів №1 проведено бесіду та творчу годину «Новорічний букет». Під час перегляду презентації «Подаруй життя ялинці» діти дізналися багато цікавого, зокрема, скільки часу потрібно, щоб виростити новорічну красуню. В ході творчого проекту «Збережи ялинку» учні Дружбинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів обговорювали, як наші предки відзначали Новий рік, скільки років росте ялина чи сосна, які лікарські властивості мають хвойні дерева, читали вірші про новорічну ялинку. Сподіваємося, що проведені заходи розширять екологічний кругозір та допоможуть організувати новорічні свята без шкоди для довкілля.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар