3 липня з нагоди Міжнародного дня відмови від поліетилену пакетів (International Plastic Bag-Free Day) на території Чернігівської області планується проведення екологічного флешмобу «Екологія в дії: пакетам торба!» Мета заходу – акцентувати увагу до проблем надмірного використання пластику, формування відповідального ставлення до споживання й утилізації шкідливих ресурсів серед населення. Чому небезпечний поліетилен? У довкіллі пластик перетворюється на мікрочастинки, які потрапляють в ґрунт, воду та повітря. Пластикові пакети, як і увесь одноразовий пластик, виготовляються переважно з викопного палива, що сприяє кліматичну кризу. Цифри вражають:
-щорічно у світі виготовляються понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 одиниць на кожного дорослого мешканця Землі, переробляється з них лише 10-15%;
– щохвилини у світі використовується близько мільйона пакетів;
– у природному середовищі поліетилен розкладається понад двісті років, а пластик – майже 450.
У Європейському Союзі, аби запобігти пластиковому засміченню, схвалено Директиву 2015/20 про зменшення споживання легких пластикових пакетів, що вносить зміни до директиви 94/62 про упаковку і відходи упаковки. Україна також зробила важливий крок у напрямку зменшення споживання пластикових пакетів. Понад 2 роки тому вступив у дію Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Відтоді, за інформацією Міністерства економіки, українці зменшили використання пластикових пакетів, залежно від різновиду, на 40-90%.
Тож закликаємо долучитися до екологічного заходу та надіслати інформацію про участь у флешмобі, за можливості додати фото, для висвітлення на офіційному сайті Ічнянського НПП. Матеріали можна надсилати до 4 липня на електронну пошту: syvchenkol@ukr.net
Разом ми зробимо Україну чистішою!
Контакти:
16700 Україна
Чернігівська обл.
м. Ічня
вул. Лісова, 43
50°50'40.6"N 32°22'38.6"Eтел./факс: (04633) 2-51-75
e-mail: ichn_park@ukr.net
Погода в Ічні