ЕКОЛОГІЧНІ ЗАНЯТТЯ В ПРИШКІЛЬНИХ ТАБОРАХ

Природа приваблює дітей з перших кроків життя. Ще не навчившись ходити і говорити дитина тягнеться до яскравої квітки, стежить за рухами пташки, імітує голоси тварин. З віком інтерес до природи стає осмисленим. Вони можуть довго стежити за тим, як повзе дощовий черв’як, гусінь, як підлітає до квітки бджола.
Коли діти підростають і ідуть до школи їх починають цікавити такі питання: якої шкоди чи користі приносить ця чи інша тварина, наскільки вона сильна, а чи може перемогти іншу тварину. Щоб допомогти дитині розібратися у таких складних питаннях необхідно проводити екологічні заняття. Найцікавіше для дітей будь-якого віку грати в ігри. Бо саме вони формують вміння приймати екологічно правильні рішення, засвоювати правила поведінки на природі.
Вже традиційно працівники Ічнянського національного природного парку під час роботи пришкільних таборів у школах міста та району проводять різноманітні екологічні заняття на лоні природи.
В пришкільному таборі «Веселка» Ічнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 було проведено екологічний квест «В гостях у природи». Під час змагання вихованці табору складали пазли та відгадували загадки про лікарські рослини, розпізнавали дерева за описом, говорили про бережливе ставлення до води. Також діти грали в екологічні ігри, де вони перетворювалися у знавців різних екологічних галузей. Із задоволенням виконували різні ролі рослин і тварин.
А пізнавальну гру «Дивосвіт природи» проведено з учнями пришкільного табору «Сосновий бір» Дружбинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Діти із задоволенням фантазували, ставали детективами шукаючі лікарські рослини, які ростуть поряд із школою.
У пришкільному таборі «Веселка» Бурімської ЗОШ І-ІІ ступенів проведено екологічну вікторину «Юний орнітолог». Під час вікторини вихованці відгадували загадки та кросворд про пташок рідного краю, складали приказки та прислів’я про них, вчилися передбачати погоду за народними прикметами, співали пісні про птахів.
У пришкільному таборі відпочинку Ічнянської гімназії ім. С. Васильченка діти пізнавали світ природи, мандруючи від галявини до галявини, у грі «Будь природі другом». А один день табірної зміни був присвячений найкрасивішому творінню природи – квітам. В результаті гри квіткового калейдоскопу створили веселкову квітку, яка переконала всіх присутніх, що квіти – це окраса нашого життя.
Після таких екологічних заходів хочеться вірити, що у дітей з’явиться бажання дбайливо ставитися до всього живого і в майбутньому жити тільки в гармонії з природою.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>