НА ВОЗДВИЖЕННЯ ОСІНЬ ЛІТО ВІДСУВАЄ

Отак непомітно минає перший осінній місяць. Сонце, змінило свою траєкторію. Скоротився день. Доточилися ночі. В лісах і на луках затихли пташині концерти. Природа вже налаштовується на зимовий спочинок. Особливо це відчутно в лісі. З’являються золотаві пасма на березах, які водночас чарують зір і навівають сум за тим, що вже промайнуло тепло і все ближче холоди.
27 вересня за церковним календарем — Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, або, як кажуть у народі, Здвиження. З ним пов’язані напрочуд цікаві вірування і уявлення. Прийнято вважати, що «На Здвиження земля движиться ближче до зими». Цієї пори останні птиці мають відлетіти у вирій, а плазуни ховаються в землю, щоб перебути зиму. Та спочатку вони збираються на останню раду, на якій кожен має одзвітуватись за свої вчинки. Ті, що не порушили обітниці, будуть спочивати до наступного Руфа (21 квітня), а потім знову вилізуть із землі. Натомість ті, що жалили людей, або тварин не мають права на спочинок, бо «їх не бере земля», а відтак нечестивців засуджують, проганяють геть. І стають вони особливо небезпечними. Тому, вірячи в таку легенду, дітям забороняли ходити до лісу, щоб не зустрітися з гадюкою, або не провалитись у яму, де збираються зимувати плазуни. Таких чи подібних легенд в народі існувало безліч. Певною мірою вони виховували в дітей любов до природи , до всього живого, що оточує нас.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>