ДО УВАГИ МИСЛИВЦІВ

ПОЛЮВАННЯ НА ТЕРИТОРІЇ ІЧНЯНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ ЗАБОРОНЕНО!
Ічнянський національний природний парк – це об’єкт природно-заповідного фонду України. Одним з його основних завдань є охорона і збереження об’єктів тваринного світу у комплексі з іншими природними ресурсами.
Починаючи з 2016 року в період массового розмноження диких тварин з 1 квітня до 15 червня відповідно до ст. 39 Закону України «Про тваринний світ» на території парку проводиться сезон тиші. В подальшому протягом року здійснюється ряд біотехнічних заходів. На території парку встановлено 31 годівницю. Інспектори природно-заповідного фонду заготовляють сіно, кормові віники. Парк закуповує зерно та солонці. Все це використовується взимку для підгодівлі тварин. Щороку з появою снігового покриву проводиться облік звірів. Саме за його результатами визначається та аналізується чисельність тварин на охоронюваній території.
Згідно ст. 21 ЗУ «Про природно-заповідний фонд України» з 2010 року полювання на території національних парків заборонено. З метою запобігання браконьєрству на території Ічнянського НПП працівниками служби державної охорони здійснюються рейди.
Звертаємо увагу на те, що відповідно до Закону «Про мисливське господарство та полювання» до полювання прирівнюється:
перебування осіб у межах мисливських угідь, у тому числі на
польових і лісових дорогах (крім доріг загального користування), з
будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями
добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід чи
ловчими звірами і птахами, або з продукцією полювання;
перебування осіб на дорогах загального користування з
продукцією полювання або з будь-якою зібраною розчохленою
стрілецькою зброєю.
Згідно ст. 91 Кодексу про адміністративні правопорушення, здійснення в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, забороненої господарської та іншої діяльності, порушення інших вимог режиму цих територій та об’єктів, самовільна зміна їх меж, невжиття заходів для попередження і ліквідації негативних наслідків аварій або іншого шкідливого впливу на території та об’єкти природно-заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від дев’яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.
Тому вирушаючи на полювання попередньо ознайомтесь із межами мисливських угідь, щоб випадково не стати порушником природоохоронного законодавства.
Тваринний світ є національним багатством України і лише спільно ми зможемо зберегти його.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>