ГІРКИЙ ОСІННІЙ ДИМ ШКОДИТЬ ВСІМ

Чим пахне осінь? Стиглим виноградом, айстрами, першим опалим листям… і димом. Коли зібраний урожай, підходять до завершення останні клопоти в садах і на городах, дбайливі господарі прибирають на своїх присадибних ділянках. І в прозоре осіннє повітря піднімаються стовпи гіркого диму, вкриваючи все сизою завісою. І хоча всі знають, що спалювати листя шкідливо, навіть заборонено законодавством України, картина щороку повторюється. То ж чи справді таке шкідливе спалювання рослинних решток? Давайте аналізувати.
Під час спалювання бур’янів, трави, бадилля картоплі та інших рослинних залишків в повітря виділяються отрутохімікати та пестициди, накопичені рослинами за сезон, а також чадний газ, що є надзвичайно шкідливим для організму. Спалювання може перерости у неконтрольоване горіння. Із випалювання стерні на полях починається більшість пожеж в екосистемах. В місцях згарищ спостерігається збіднення ґрунтового покриву. Страждають і древа, що ростуть поряд: знищується їх насіння, пошкоджується кора та гілки. Найгірше доводиться дрібним тваринам, адже багато комах, гризунів, плазунів облаштовують собі житло саме в траві та опалому листі. То що ж робити з рослинними рештками? У природних умовах вони перегнивають самі по собі. Отож, найбільш безпечною і екологічною утилізацією буде компостування, яке дає цінне природне органічне добриво для городніх і садових рослин.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>