ДРУГА ЗУСТРІЧ ОСЕНІ

21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці. У Назареті в сім’ї праведних Якима та Анни народилася Діва Марія, якій судилося стати матір’ю Ісуса Христа. Кажуть, що цього дня потрібно просити про найпотаємніше – і Богородиця обов’язково допоможе. Жінки в цей день прикрашали ікони Богородиці калиною і пізніми квітами, просили Матір Божу про мир і спокій у сім’ї, про здоров’я і щастя дітей.
Різдво Пресвятої Богородиці відзначається як свято справжньої великої радості, тож забороняється лаятися і проявляти злість, особливо в ставленні до близьких. Здавна, у такий день ніхто не працював, а після богослужіння влаштовували святкові обіди. За повір’ям вважалося, що якщо жінка в цей день вмиється водою до сходу сонця, то краса її збережеться до самої старості. А для міцного здоров’я дітей їх обливали на порозі водою.
У народі свято називають Другою Пречистою. З цього дня за народним календарем настає справжня осінь. До Другої Пречистої годилося повністю викопати картоплю і засіяти землю житом. «Перша Пречиста жито засіває, Друга – дощем поливає, а Третя снігом покриває», «Прийшла перша Пречиста – одягла природа намисто, прийшла друга Пречиста – взяла комара нечиста, а прийшла третя Пречиста – стала діброва безлиста», – мовиться у народних приказках.
Слідкували цього дня і за погодою. Яка погода на другу Пречисту – такою буде і вся осінь. Якщо сонячно, то і осінь чекає тепла і ясна, без рясних дощів. Якщо ж небо похмуре – осінні холоди прийдуть із дощами. Тож якою буде цьогорічна осінь – побачимо завтра.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>