ПОРА ОСІННЬОГО РІВНОДЕННЯ

23 вересня – день осіннього рівнодення. Дні коротшають: ледь зайде сонце — і вже насувається ніч. І так триватиме до самого дня зимового сонцестояння, до 22 грудня. Сонце піднімається вже не так високо, як влітку, його промені слабше прогрівають землю.
Після осіннього рівнодення починається друге бабине літо. Ще нема пишного розмаїття гарячих барв, лише подекуди золотіє перше листя, та в повітрі уже бринить осіння тиша і свіжість. Дозріває калина, шипшина, глід, починають вистрибувати зі своїх зелених кожушків горіхи.
Значно поменшало комах. Барвисті метелики забираються в щілини, де зимуватимуть до весни. Облаштовуються на зимівлю жуки, бабки. В надійних прихистках личинки та гусениці. У ясні дні можна спостерігати літаючу павутину, на якій сидить маленький павучок. Він випускає павутину, яка стає все довшою й довшою, потім павучок перекушує її і вітер заносить його доволі далеко. Так вони розселяються на нові території.
Подались у вирій комахоїдні птахи. А от водоплавні пернаті будуть з нами, доки не почне замерзати вода на водоймах.
У звірів на початку осені змінюється шерсть, вона стає густішою й теплішою. Білки, миші роблять запаси грибів, горіхів, жолудів, насіння на зиму. Тварини утеплюють свої житла травою, мохом, сухим листям. Кроти, хоч і невеликі за розміром, та за раз вони з’їдають стільки, скільки важать. Тож на зиму роблять запас дощових черв’яків. Їжаки, борсуки нагулюють товстий шар підшкірного жиру для зимової сплячки. Запасають деревний корм бобри. Все у природі готується до зими.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>