СПОСТЕРІГАТИ. ВИВЧАТИ. ОБЕРІГАТИ

5-6 жовтня в Україні проводились дні спостережень за птахами. Відзначаються ці дні з ініціативи Товариства охорони птахів, а залучаються всі бажаючі любителі пернатих. Навіщо це потрібно? По-перше для залучення широкого загалу до пізнання світу птахів і привернення уваги до проблем їх збереження. Адже деякі види птахів знаходяться під загрозою зникнення. Результати спостережень надсилають до Товариства охорони птахів, де вони опрацьовуються. По-друге, спостерігати за птахами, вивчати їх види, поведінку – цікаве і пізнавальне заняття. До того ж вельми корисне. Доведено, що люди, які регулярно контактують з природою, мають більш стійкий імунітет та менш піддаються стресу, депресії, тривожності. Споглядання за птахами позбавляє негативу. В Британії навіть прописують спостереження за птахами як терапевтичний засіб, а в Японії у школах є уроки споглядання за природою.
На території Ічнянського національного природного парку осінньої пори можна побачити багато і перелітних, і зимуючих птахів. Під час спостережень слід дотримуватися нескладних правил: поводитись у природі тихо, не наражати птахів на стрес, дбати про чистоту довкілля і, звісно, отримувати задоволення від спілкування з природою.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>