КРИЛАТИЙ ОБЕРІГ

Ці птахи – давні супутники людини. Вони охоче селяться в містах і селах і обирають для своїх гнізд високі місця, звідки добре проглядаються околиці. Здавна вважалося: якщо в обійсті оселився лелека то це на щастя. Тож чимало господарів намагалися привабити до себе цих шанованих птахів. Але, як стверджує повір’я, лелеки селяться лише поруч із добрими людьми. Хоча трапляються лелечі гнізда і біля водойм, на узліссях, уздовж доріг.
Лелеки зображені на емблемі Ічнянського національного природного парку. І це не випадково. Великі гнізда лелек з лелеченятами надають особливої чарівності природним краєвидам. Днями працівники парку провели облік лелеки білого. Адже половина літа позаду, тож незабаром молоді лелеченята будуть вчитися літати, щоб до настання осінніх холодів полинути з батьками у теплі краї. Зараз вони ще не покидають гнізд, але вже пробують свої крила, підстрибуючи і зависаючи над гніздом.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>