ДЕВІЗ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ 2021 – «ВОДНО-БОЛОТНІ УГІДДЯ, ВОДА І ЖИТТЯ – НЕРОЗДІЛЬНІ!»

50 років тому 2 лютого в іранському місті Рамсар була підписана Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення головним чином, як середовище існування водоплавних птахів. Тож щороку в цей день відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. Цьогорічна його тема привертає увагу до питань, пов’язаних з використанням прісної води, а також ролі водно-болотних угідь у накопиченні, очищенні та постачанні прісної води для потреб людства і природних процесів. У світі зростає водна криза і одна з її причин – руйнування водно-болотних екосистем.
На сьогодні в болотах світу зберігається запас прісної води у п’ять разів більший, ніж у річках. Заболочені місця допомагають боротися зі змінами клімату: виділяють кисень та поглинають вуглекислий газ, захищають від повеней та посух, знижують парниковий ефект. Вони очищують та фільтрують поверхневі води, поповнюють водоносні горизонти. Крім того, вони є середовищем життя для 40% усіх видів тварин.
Водно-болотні угіддя Ічнянського НПП – це унікальні куточки, збережені в природному стані. Вони є середовищем зростання багатьох рослин, в тому числі червонокнижних, таких як осока богемська, альдрованда пухирчаста та інші. Серед численних мешканців водойм та боліт парку можна зустріти рідкісних: видру річкову та очеретянку прудку.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>