8 ТРАВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МІГРУЮЧИХ ПТАХІВ

Щороку у другу суботу травня відзначається Всесвітній день мігруючих птахів. У 2021 році він проходить під девізом «Співай, літай, ширяй як птах!» і зосереджений на феномені пташиного польоту та співу, як способу поєднати й надихнути людей в різних куточках світу.
Цей день – не лише свято птахів, але й важливий момент для того, щоб замислитися над глобальними стосунками людства з природою та підкреслити колективне прагнення людей зробити більше для захисту птахів і природи в цілому.
Птахів можна зустріти скрізь: у містах і селах, в парках і на подвір’ях, лісах, у заболочених місцях та на водоймах. Вони пов’язують всі ці середовища проживання та людей, нагадуючи про наш власний зв’язок з планетою, довкіллям, дикою природою та один з одним. Сезонні переміщення перелітних птахів дають нам можливість спостерігати за природними циклами.
(За матеріалами сайту відділу документів із природничих та аграрних наук Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.І.Котляревського)

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>