ЗІ СВЯТОЮ ТРІЙЦЕЮ, З ЗЕЛЕНОЮ НЕДІЛЕЮ…

Незабаром Трійця – одне з найбільших християнських свят. Воно прославляє Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. У давнину наші предки пов’язували троїцькі свята з буйністю і життєдайністю природи, в силу якої вони свято вірили. Трійцю у народі ще називають Зеленими святами, бо це – початок літа, що символізує розквіт природи й нового життя. Тому церкви та оселі людей прикрашаються до свята різноманітною зеленню. Зелені свята починалися у п’ятницю. Жінки до схід сонця йшли до лісу чи в поле, щоб заготувати лікарські трави. Збирали в цей день і росу, якою лікували хворі очі. У суботу напередодні Трійці прикрашали дім та обійстя гілками липи, клена, ясена, квітами і травами. Гілки осики ставили на хвіртках та воротах, щоб не заходили відьми. Ікони, стіни, підвіконня прикрашали пучечками материнки, чебрецю, полину, любистку, підлогу встеляли духмяною лепехою. А букетик м’яти, поставлений на ніч біля ліжка, згідно повір’ю, обіцяє пророчі сни. Існують народні прикмети, пов’язані з Трійцею.
Дощ цього дня віщує тепле літо і вважається хорошою прикметою – буде рясний урожай хлібів і грибів. Потрапити під дощ – на добро і здійснення мрій. Побачена цього дня веселка обіцяє здоров’я та багатство у майбутньому році. Якщо вмитися ранковою росою, то можна надовго зберегти свіжість і красу.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>