Річки

Річка Удай

Кожному краю особливого колориту надають річки. Є таке твердження , що там де починають свій біг річки існує особлива, чиста аура – накопичується позитивна енергія, яку дарує народження. На території Ічнянщини беруть початок дві річки – Удай та Іченька. Тиха, привітна річка Удай бере початок поблизу села Рожнівка. Річка є найбільшою водною артерією Ічнянщини, Прилуччини, Срібнянщини, Варвинщини, Пирятинщини. Удай тече Придніпровською низовиною. Площа його басейну – 7030 кв. км.

Тихоплинно, ніби роздумуючи над уже прожитим життям та розмірковуючи над прийдешнім, територією Ічнянського національного природного парку спокійно і поважно протікає річка Іченька, яка є притокою Удаю. Свою назву Іченька отримала за часів монголо-татарської навали. Колись на її берегах росли віковічні ліси, на луках буяли соковиті трави. На них татари випасали своїх коней, а на водопій водили їх до річки. Слово ”ічень” – татарського походження і означає ”водопій”.

Річка Іченька

Іченька бере свій початок на схід від міста Ічні в урочищі Верхівня. Тече спочатку на захід, а перед селом Хаєнки змінює свій напрямок на південно-західний. Загальна довжина Іченьки становить майже 30 км. Площа басейну річки приблизно 168 кв. км. Живиться річка переважно атмосферними опадами з помітною участю підземних вод. Іченька має 14 невеличких приток. Навесні всі притоки несуть свої води до Іченьки, але влітку вони міліють, місцями пересихають, втрачаючи зв’язок з річкою. Іченька – рівнинна річка. Її виток знаходиться на висоті 165 м над рівнем моря, а гирло на висоті 132 м. На своєму шляху вона утворює велику кількість ставків, боліт. Її тихі води ховаються у заростях очерету, а її плесом можна милуватися лише подекуди. Іченька впадає в Удай, який є притокою Сули. Разом з водами Удаю та Сули тече вона до славетного та могутнього Дніпра.

Річки Удай та Іченька утворюють своєрідні водно-болотні ландшафти. Прохолоду та спокій дарують їх води. Тихі плеса численних ставків та озер – це унікальні куточки збережені у природному стані.