Історико-культурна спадщина

Пам’ятник Івану Мартосу в м. Ічні

Багата і прекрасна Ічнянська земля славна своєю історією. Визначним осередком художньої культури, місцем народження, проживання, творчості та спілкування відомих митців було м. Ічня. В цьому містечку народилися український скульптор Іван Мартос ( 1754 – 1835 рр ), автор визначних пам’ятників – Мініну та Пожарському в Москві, А. Є. Рішєльє в Одесі. Степан Васильченко – відомий український прозаїк. Василь Чумак ( 1900 – 1919 рр.) – полум’яний поет-романтик та інші. Мандруючи до Качанівки, в Ічні у різні роки побували: М.Гоголь, М.Глінка, О.Маркович з дружиною, Т.Шевченко, В.Штернберг, І.Репін та багато інших.

Ічня була визначним центром народних художніх промислів, осередком гончарства, ткацтва та вишивання. Мальовані керамічні вироби ічнянських гончарів у 18 ст. досягли високого художнього рівня, а в кінці 19 ст. в Ічні виробляли найкращий гончарний посуд в Україні, який користувався попитом далеко за межами краю. Особливо славились ічнянські кахлі, неповторні витвори народного декоративного мистецтва. З деякими можна ознайомитися в Ічнянському краєзнавчому музеї.

В місті Ічні є дві церкви та дзвіниця 19 ст. Спасо-Преображенська церква збудована в 1811-1820 рр. на березі річки Іченьки. Свято-Воскресінська церква розташована в центрі Ічні. Освячена в 1810 році. Церква збудована на місці дерев’яного храму 17 століття у межах так званого Старого міста.

В селі Заудайка збереглась Покровська церква 1910 року. Стіни церкви прикрашають високохудожні розписи з зображеннями давньоруських князів та святих.

Унікальна природа Ічнянщини в гармонійному поєднанні з історико-культурною та духовною спадщиною нашого краю стали основою для створення Ічнянського національного природного парку.