Архів автора: park

Який погожий ранок, як красиво.
На сонечку виблискують сніги.
А в небі чисто, гарно-синє диво!
І в котиках вербових береги.
Бо це вже лютий котиться до краю
І березню свій посох віддає.
Скрізь аромат весни уже літає
І стільки радості у цьому є!
Сніги стають рухливі і з дірками,
Крізь них на сонце квітка визира.
Біжить сніжок до річки ручаями,
Бо для весни підходить час-пора!
Н. Красоткіна

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

СПОСТЕРІГАТИ ЦІКАВО ТА ПІЗНАВАЛЬНО

Зима – вдалий час для спостережень за птахами. Серед голого гілля на фоні білого снігу пернаті стають більш помітними, крім того, багато пташок перебираються поближче до людського житла у пошуках поживи. Працівники Ічнянського національного природного парку організували та провели цікаві спостереження за птахами в міському парку Ічні. Діти знайомились з орнітофауною Ічнянського НПП та вчились розпізнавати птахів нашого краю за польовим визначником «Птахи фауни України». Пощастило побачити шість видів пернатих. Справжньою несподіванкою була зустріч з совами вухатими, яких на одному дереві нарахували аж п’ять.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗИМА З ВЕСНОЮ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ

Сьогодні відзначається Стрітення Господнє. В релігійній традиції це символічне свято, коли людство зустрічається зі своїм Спасителем. А в народі вважали, що в цей день «зима з весною зустрічаються». За погодою на Стрітення передбачали майбутню весну.
Якщо на Стрітення холодно – то вже скоро весна, якщо відлига – то ще повернуться морози.
Сніг в цей день віщує затяжну дощову весну.
Тихий сонячний день – на урожай хліба.
Якщо вночі було зоряне небо, то весна буде пізньою.
Якщо на Стрітення півень нап’ється водиці, то на Юрія (6 травня) кінь напасеться травиці.
Довгі бурульки на дахах – стільки ще випаде снігу.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗИМА ПРЕКРАСНА. ЗИМА СУВОРА…

Для нас зима – дивовижна пора року. Блищить на сонці сніг, мороз вкриває інеєм дерева, ліс перетворюється на казку. Але для диких тварин кожна зима – суворе випробування: стає холодно, під сніговими заметами непросто знайти їжу, тому вони вимушені прикладати багато зусиль аби дожити до весни.
Про зимівлю звірів, птахів, риб, про те як піклуються про них працівники Ічнянського національного природного парку розповіла дітям під час індивідуального заняття «Хто і як зимує в лісі» працівник відділу еколого-освітньої роботи та рекреації. На завершення заняття діти розфарбували розмальовку «Як я допомагаю птахам взимку».

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРО ЗИМУЮЧИХ ПТАШОК, ДРУЖЕ, ПАМ’ЯТАЙ, ГОДУВАТИ ВЗИМКУ ЇХ НЕ ЗАБУВАЙ!

Як допомогти птахам взимку? Чим підгодовувати їх? Як швидко і просто виготовити годівничку? Про це розповідає інформаційно-пізнавальний стенд, оформлений в адмінприміщенні Ічнянського національного природного парку у рамках природоохоронної акції «Допоможемо перезимувати пташкам».

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВОДНО-БОЛОТНІ УГІДДЯ, ВОДА І ЖИТТЯ – НЕРОЗДІЛЬНІ!

Так звучить цьогорічна тема Всесвітнього дня водно-болотних угідь, роль яких у житті природи та людини величезна. Це і запаси прісної води, і регуляція клімату, і середовище життя для безлічі тварин, птахів, комах і рослин. Крім того, водно-болотні угіддя – це мальовничі куточки природи. Про це розповідає дітям фотовиставка, створена працівниками парку спільно з Ічнянською районною дитячою бібліотекою ім. В. Чумака. Чудові фото водно-болотних угідь Ічнянського НПП покликані привернути увагу дітей та підлітків до необхідності охорони незайманих куточків рідного краю.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПРИВІТ, ЛЮТИЙ!

Привіт, Лютий, снігом вкритий,
Льодом скутий, гордовитий.
Казку нам свою даруй,
Чаєм запашним частуй.
Твій прийшов час царювати,
У хурделях танцювати
В білому танку велично,
Бо ти місяць фантастичний.
Хай душа красі радіє,
А кохання – серце гріє.
Привіт, Лютий, снігом вкритий,
Візерунками розшитий…
Олена Бартко

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

СЕКРЕТИ ЗИМОВИХ ВІЗЕРУНКІВ

Взимку морозяного ранку на вікнах «виростають» чудесні візерунки. І кожен, напевно, замислювався: а як виникають на вікнах ці дивовижні малюнки?
Але цьому природному явищу є пояснення. У повітрі завжди є водяна пара. Адже вода випаровується із землі, з водойм, з рослин, пару видихають усі живі істоти. Якщо повітря прохолодне – пара перетворюється у росу. Саме тому влітку ми бачимо вранці блискучі росинки на траві і квітах. А в морозні зимові ночі краплинки водяної пари замерзають у повітрі і перетворюються на голочки-кристалики льоду. Вони осідають на деревах, на травах – і вранці ми бачимо іній. На кризі замерзлого ставка бувають навіть інеєві «квіти» з льодяних пластиночок. Виявляється, малюнки на наших вікнах – це теж іній! Але як з кристаликів складаються малюнки?
Якби ми з вами подивились на віконне скло через мікроскоп, ми побачили б, що воно не зовсім рівне та гладеньке. На шибці є маленькі, майже невидимі подряпинки, тріщинки, нерівності, можуть бути пилинки, відбитки пальців. І крижані голочки наростають по краях цих нерівностей. Утворюється гілочка, на ній наростають інші. А ще в утворенні візерунків допомагають повітряні потоки. Кристалики ніби нанизуються один на одного і плетуть ці дивні малюнки.
Є різні візерунки. Одні схожі на плетиво найтонших ниток. Інші – на дивовижні ліси, пухнасті ялинові чи соснові гілочки, чудернацькі квіти, сніжинки, зірочки, пушинки, загадкові знаки, морські хвилі, казкових птахів і тварин…
Виявляється малюнок залежить від температури і вологості повітря та від чистоти скла. Чим сильніший мороз – тим дивовижніші й більші візерунки. Крім того, найкрасивіші, найпухнастіші гілочки виростають внизу на вікні – адже там накопичується найбільше вологи.
З давніх-давен люди уміли розпізнавати мову природи. Навчились вони читати і візерунки на вікнах. Виявляється, за ними можна передбачати погоду. Якщо гілочки візерунків направлені вгору – буде ясно і морозяно, а якщо вниз – погода буде снігова і похмура. Прямі візерунки обіцяють мороз, косі – відлигу, а чудернацькі попереджають про снігопад.
Візерунків не буває при відкритій кватирці. Не ростуть диво-квіти і на подвійних склопакетах у сучасних вікнах.
А чи «малює» мороз на ваших домашніх вікнах?

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ДЕВІЗ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ 2021 – «ВОДНО-БОЛОТНІ УГІДДЯ, ВОДА І ЖИТТЯ – НЕРОЗДІЛЬНІ!»

50 років тому 2 лютого в іранському місті Рамсар була підписана Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення головним чином, як середовище існування водоплавних птахів. Тож щороку в цей день відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. Цьогорічна його тема привертає увагу до питань, пов’язаних з використанням прісної води, а також ролі водно-болотних угідь у накопиченні, очищенні та постачанні прісної води для потреб людства і природних процесів. У світі зростає водна криза і одна з її причин – руйнування водно-болотних екосистем.
На сьогодні в болотах світу зберігається запас прісної води у п’ять разів більший, ніж у річках. Заболочені місця допомагають боротися зі змінами клімату: виділяють кисень та поглинають вуглекислий газ, захищають від повеней та посух, знижують парниковий ефект. Вони очищують та фільтрують поверхневі води, поповнюють водоносні горизонти. Крім того, вони є середовищем життя для 40% усіх видів тварин.
Водно-болотні угіддя Ічнянського НПП – це унікальні куточки, збережені в природному стані. Вони є середовищем зростання багатьох рослин, в тому числі червонокнижних, таких як осока богемська, альдрованда пухирчаста та інші. Серед численних мешканців водойм та боліт парку можна зустріти рідкісних: видру річкову та очеретянку прудку.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПЕРНАТІ ЛАСУНИ

Дрозди чикотні зимують разом з нами. Їх осінні та зимові міграції – це мандри по гніздовій території: де корм – там і зупинка. Їм не страшна зима, головне для чикотнів – корм, а не погода. До речі, щодо корму. У цих птахів особлива тяга до різних ягід. Навіть влітку чикотні починають оббирати достигаючі ягоди горобини. Недарма їх ще звуть горобинниками. Чикотні запам’ятовують місце розташування дерев і обов’язково навідуються до них восени і взимку. Люблять ці пернаті і садовину: яблука, груші, виноград. Справжні ласуни.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар