Архів автора: park

СИНЕНЬКА, МАЛЕНЬКА, МИЛЕНЬКА…

А які ще слова-синоніми спадають вам на думку, коли ви бачите це диво? Квітує вероніка дібровна.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

22 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ

Це свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.
Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.
Цікавою є історія походження цього свята. Вона пов’язана з ім’ям Джона Мортона – адміністратора штату Небраска на півночі американського континенту, який наприкінці ХІХ століття, переїхавши до цього штату, звернув увагу на факт, що поодинокі дерева пустельної території прерії штату вирубували для будівництва житлових будинків та їх опалення. Джон Мортон запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою, із заохоченням призами тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад 1 млн дерев. Після цього у 1882 році в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом – Днем Дерева.
Успіх першої акції, що відбулася 22 квітня 1970 року в США, надихнув організаторів на проведення «Тижня Землі» як щорічних заходів з благоустрою територій. Ініціатива була підтримана населенням і набула популярності. На хвилі громадської і політичної активності, завдяки проведенню Дня Землі у США, було прийнято закони та інші акти з питань охорони навколишнього природного середовища (зокрема Акт про чисте повітря). Генеральний секретар ООН підписав спеціальну відозву, присвячену цій події.
Україна прагне стати повноцінним учасником передових світових процесів і реформування економіки з урахуванням екологічних аспектів. Дбайливе ставлення до природи, навколишнього природного середовища – важливий крок на цьому шляху.
Для забезпечення істотного поліпшення стану довкілля, поєднання зусиль державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств, установ, широких верств населення у вирішенні екологічних завдань, відродження традицій українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища в країні щороку у квітні–травні протягом місяця проводять заходи з озеленення та благоустрою територій.
за матеріалами сайту “Всеукраїнська екологічна ліга”

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар


Передісторія створення Ічнянського національного природного парку тривала понад 20 років. Різні установи в різні роки розробили і опублікували декілька проектів Ічнянського національного природного парку. 1987 року Інститутом ботаніки при Академії наук Української РСР був розроблений проект, за яким парк площею 25 тисяч гектарів планувалося створити на території Ічнянського і Прилуцького районів, на південний захід від міста Ічні, у верхній течії річки Удай. 1988 року був опублікований проект парку, розроблений науковцями Гіпрограду. Відповідно до цього проекту Ічнянський національний природний парк мав би бути площею 15 тисяч гектарів. 22 вересня 1994 року Верховна Рада затвердила програму перспективного розвитку заповідної справи в Україні. Цією програмою було передбачено створення на території нашої області до 2001 року двох національних парків: «Ічнянського» і «Мезинського». Було зроблено вибір земельної ділянки під національний парк «Ічнянський», одержано дозволи на його створення від Мінекобезпеки України та Чернігівської обласної ради. За цією програмою парк передбачався площею понад 70 тисяч гектарів. У 2002 році науковим центром заповідної справи при Міністерстві екології та природних ресурсів України був розроблений проект створення Ічнянського національного природного парку. Саме цей проект і був втілений у життя 21 квітня 2004 року.
Ічнянський національний природний парк – це поєднання лісостепових і лісових краєвидів. Це галявини весняних квітів і біле латаття на водоймах, барвисте різнотрав’я на луках і зелений затишок лісів. Це пташині співи у гущавині і обережні козулі на узліссі… Це відпочинок від цивілізації та шаленого темпу сучасності. Дорогоцінні хвилини тиші та умиротворення. Це занурення у чарівний світ природи. Окрасою та своєрідною візитівкою парку є первоцвіти. Підсніжник білосніжний, проліски сибірська і дволиста, різні види рясту… Вони приваблюють увагу як науковців, так і цінителів тендітної краси, дарують захоплююче відчуття пробудження життя і оновлення природи. Турбота про оточуюче середовище – це повсякденна справа Ічнянського національного природного парку впродовж двадцяти років. На сьогоднішній день в парку працює 60 чоловік. З них – 35 мають вищу освіту, 2 кандидати наук.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВІДОМИЙ НЕВІДОМИЙ ГОРОБЕЦЬ

На еколого-пізнавальних заняттях, які ми проводимо для дітей, зазвичай говоримо про щось нове, невідоме. Але цього разу «героєм» заходу був всім відомий горобець хатній. Саме йому була присвячена зустріч з учнями 4-а класу гімназії ім. С. Васильченка. Діти більше дізнались про спосіб життя цього птаха і про те, що він є птахом року 2024. Під кінець зустрічі клас заполонила ціла зграйка горобців з об’ємних листівок, які діти виготовили власноруч.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ТРЕТЯ СУБОТА КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ

Щороку цього дня за традицією проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища.Турбота про природу – це щоденна кропітка робота працівників Ічнянського НПП. Так, напередодні Дня довкілля було проведено ряд заходів по прибиранню та благоустрою території парку. Наводили лад біля адмінприміщення, біля майбутнього екоцентру. На території природоохоронних науково-дослідних відділень прибирали місця для короткострокового відпочинку. Хочемо нагадати, що для того, щоб щоб жити в екологічно чистому середовищі, турбуватись про чистоту природи потрібно кожному і щодня. Пам’ятаймо: малі кроки, які ми зробимо разом мають велике значення для збереження природи.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ДЕ ПРОБІГ КАЗКОВИЙ КІНЬ…

Багато в лісі різних дивовиж. Кожне дерево, кожна травинка таїть якусь цікавинку. Ось як, наприклад, ця загадкова рослина, схожа на відбитки кінських копит. Здається, ніби пробіг лісом казковий кінь і його слід у траві перетворився на зелене кругле листя. Рослина так і зветься – копитняк. Він має свої секрети. Густі куртинки копитняку всю зиму зберігаються свіжими і соковитими, а навесні починають відмирати. Їм на зміну швидко пробиваються із землі молоді листочки, які ростуть завжди парами, як справжні сліди. Ранньої весни копитняк цвіте. Але помітити його квітку непросто: треба низько нахилитись і тоді біля самої землі побачите надійно сховані за листям невеликі червонувато-бурі пухнасті квіти з трьома пелюстками. Чому ж копитняк ховає свої квіти, а не виставляє їх, як інші рослини, для запилення вітром чи комахами? У густих лісах, де мешкає ця рослина, вітру майже не буває, метелики і бджоли рідко сюди навідуються, тож запилюють його мурахи. Тому квітки розташовані низько біля землі, щоб мурахам легше було дістатися до них. Мурах приваблює солодкий нектар, а пилок вони переносять на лапках. У липні на місці квітів з’являються коробочки з насінням. Насінини копитняку доволі великі – майже як гречане зерно. І щоб їх висіяти копитняк знову чекає в гості мурах. Для них рослина має частування – світлий відросток на кожній насінині. Мурахи беруть насінини і тягнуть їх в ліс щоб поласувати. Відросток вони з’їдають, а насіння лишається неушкодженим і потім проростає. Якщо розтерти листок копитняку – відчуєте перцевий запах. Це попередження: обережно, не чіпай! Адже в клітинах листків і кореневищ рослини є сильна отрута. Але майже кожна отрута може бути ліками. Тож в давнину травознаї копитняком лікували різні хвороби.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

Незвичний колір заполонив ліси Ічнянського НПП. Мікс бузкового і синього, а іще рожевого… Масово квітує медунка. Цьогоріч вона неперевершена!

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

НАШ ПРОГНОЗ ПОГОДИ

9 квітня. Сонячно. В небі і на землі. Квітують анемона жовтецева, пшінка весняна, зірочки жовті.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВЕСНЯНЕ ПРИБИРАННЯ

З квітня по травень 2024 року триває всеукраїнська акція з благоустрою «За чисте довкілля». Працівники Ічнянського НПП провели прибирання прилеглої до майбутнього екологічного центру території.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗУСТРІЧАЛИ ПТАХІВ

Працівники парку в гімназії №1 Ічнянської міської ради провели з учнями 2 класу еколого-пізнавальний захід до Дня зустрічі птахів. Діти в ігровій формі дізнавались про приліт пернатих з вирію, розгадували загадки, складали пазли та впізнавали птахів за голосами. На завершення заходу, за давньою доброю традицією наших предків, дітей пригощали солодкою випічкою із зображенням птахів.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар