Архів автора: park

ПТАХ 2022 РОКУ

Щорічно орнітологічна спільнота України обирає символом року вид птаха, який можна легко побачити в природі й спостерігати за ним. Птахом 2022 року обрано ластівку міську.
Це невеликий птах з вузькими крилами, довжина його тіла 13-16 см, розмах крил 26-32 см, вага 16-23 г. Верх голови, спини, плечей дорослих птахів чорний з синім металічним блиском; поперек, надхвістя, шия, низ тулуба – білі; хвіст чорно-бурого кольору виїмчастий (але не вилчастий, як у сільської ластівки); дзьоб короткий, чорний; ніжки коротенькі й покриті білим пір’ячком. Для міської ластівки характерні уривчасті звуки «тріт-тріт». Ластівка міська живе поряд з людиною. Часто селиться цілими колоніями. Головне, щоб були будівлі з карнизами, балконами, під якими пташки ліплять свої гнізда, схожі на півкулю з вузьким льотком у верхній частині. Ластівка міська перебуває під захистом Бернської конвенції. Основну загрозу для неї становить необдумана діяльність людини, великої шкоди їм завдає ремонт будівель, на стінах яких розташовані їхні гнізда, особливо влітку в період гніздування. Сучасна архітектура, що не передбачає карнизи та виступи на будинках позбавляє ластівок місць, зручних для спорудження гнізд. Протягом року до обраного птаха року прикута особлива увага – дослідникам важливо з’ясувати його чисельність, поширення, потреби й проблеми, а також якомога ширше розповісти про його життя в природі.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЧАС ПОДБАТИ ПРО ПЕРНАТИХ

Нарешті «європейська» зима змінилась на нашу, українську: з колючим вітерцем, пекучим морозом і таким довгоочікуваним снігом. Ми тішимось зимовій погоді, але не забуваймо, що саме зараз птахи потребують нашої підтримки. Обладнайте у саду годівничку – і ви матимете змогу спостерігати за пернатими сусідами та допомогти їм у скрутний період. Адже у морози головна умова виживання птахів – наявність енергії та тепла, яку забезпечує їжа. Найкращий корм для багатьох видів — несмажене насіння соняшника. Можна також додати просо, вівсяні пластівці, насіння трав. Несолоне сало поважають дрозди, синиці та повзики. Трохи розмочені сухі яблука та родзинки, а також свіжі яблука, гарбуз, моркву, кукурудзу залюбки споживають також дрозди. Для сойок, костогризів та дятлів можна приготувати насіння дині, гарбуза, соснових шишок. Дрозди та гості з далекої півночі — омелюхи — зрадіють ягодам горобини, шипшини, глоду.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

Ічнянський національний природний парк розміщує витяг з листа Управління з організації пожежно-профілактичної діяльності у державних установах ГУ ДСНС України у м. Києві від 28.12.2021 № 31/892.
«Управління з організації пожежно-профілактичної діяльності у державних установах Головного управління ДСНС України у м. Києві (далі – управління) інформує про збільшення кількості пожеж у житловому секторі країни. За 10 місяців 2021 року виникло понад 23 тис, пожеж, на яких загинуло 1 тис. 338 осіб.
Враховуючи збільшення кількості пожеж управління просить Вас розмістити статтю на офіційній веб-сторінці про дотримання правил пожежної безпеки в побуті, а саме:
- не використовуйте саморобні електричні прилади;
- не використовуйте не справні електророзетки та не перевантажуйте електромережу;
- не користуйтесь побутовими електронагрівальними приладами без негорючих підставок;
- не дозволяйте дітям користуватися електроприладами самотужки;
- не використовуйте воду для гасіння електропроводки та електроприладів;
- ідучи з дому, переконайтеся, що усі електроприлади вимкненні;
- не зберігайте вдома легкозаймисті рідини і вибухонебезпечні речовин;
- не куріть у ліжку, особливо у стані сп’яніння;
- під час приготування їжі не залишайте без нагляду кухонні плити та не сушіть над ними одяг;
- зберігайте сірники та запальнички у недоступному для дітей місці;
- не залишайте малолітніх дітей без нагляду;
- подбайте щоб у вашій оселі були первинні засоби пожежогасіння.»

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

СВЯТКОВИЙ КРЕАТИВ

Передноворіччя…Час прикрашати ялинку. Можна обрати живе дерево або ж придбати штучну. А якщо вам не підходить ні перши , ні другий варіант – змайструйте ялинку власноруч, використовуючи підручні засоби, часом зовсім незвичайні.
Чи доводилося вам, наприклад, наряджати еко-ялинку з фанери, майструвати незвичайне новорічне дерево з побутової драбини, створювати книжкову або текстильну саморобку?
Арт-ялинку можна змайструвати з паперу, фетру, вати, ниток, мережива, гілок, новорічних іграшок, навіть старих книг. Можна створити цілком живе «дерево» з кімнатних рослин-сукулентів або моху… Майстрині знають, як створити новорічну красуню з ниток, текстилю, фетру, шпагату. А для когось найкраща ялинка – це та, яку можна з’їсти. Новинка в святковому декорі – настінна ялинка. Для неї підійдуть не лише ялинкові кульки, гілки, прикраси, гірлянди, а й святкові листівки та навіть сімейні фото.
Хай ці ідеї стануть джерелом вашого натхнення. Веселих та креативних свят!

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

В ОЧІКУВАННІ НОВОГО РОКУ

Настала зима. Наближається Новорічне свято, головним символом якого звичайно ж є ялинка, прикрашена іграшками та гірляндами. Вона створює особливий святковий настрій. Але щороку після новорічних свят, ми спостерігаємо сумну картину, коли ялинки, які нещодавно прикрашали будинки і радували нас, потрапляють на смітник. Ми рідко замислюємося над тим, що наше бажання прикрасити свою оселю завдає природі чималої шкоди. Тому щороку Ічнянський національний природний парк долучається до Всеукраїнської природоохоронної акції «Збережи ялинку», аби привернути увагу до проблеми масового знищення хвойних дерев. Цього року працівники відділу рекреації та екологічної освіти в рамках акції провели бесіди та творчі години по створенню композицій «Новорічний букет» в ДПТНЗ «Ічнянський професійний аграрний ліцей».

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗИМОВИЙ ДОЩ…

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗИМА ПОЧИНАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ

Як і минулого року перший день зими порадував нас першим снігом. Посвіжіло повітря, посвітліли далі. Навіть небо, хоч і хмарне, набуло сріблистого відтінку. Та все ж грудень дарує мало сонячних днів, частіше стоїть похмура й холодна погода. Тож і звуть в народі цей місяць – хмурень, студень, ворота зими. Нерідко перший сніг змінюється відлигою, потім морозом. Та хоч народне прислів’я і стверджує, що «сумний грудень і в свято, і в будень», але саме останній місяць року налаштовує нас на оптимістичну хвилю, бо «зима повертає на мороз, а сонце – на літо».

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

З НАТХНЕННЯМ, З ГУМОРОМ, ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ

В останній день осені ми знову провели виставку саморобок «Природа і фантазія». З жолудів і шишок, жовтого листя, шипшини та горобини, гілок, спилів дерева, додавши натхнення і фантазію, можна створити рамки для фото, сувеніри, іграшки і просто смішні й цікаві композиції. А доповнили виставку осінні фотопейзажі парку, адже природа – це наше натхнення.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

Я ЙДУ, ПРОШЕПОТІЛА ОСІНЬ. ВЖЕ ЧАС, ВІДПОВІЛА ЗИМА…

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар