Архів автора: park

ЗАПАЛЮЄ ЛІХТАРИКИ ШИПШИНА…

Жовтень – серце осені. Клени ловлять у широкі долоні сонячні промені, берези мерехтять дрібним золотавим листом, а на узліссях то тут то там запалює червоні ліхтарики плодів шипшина, повідомляючи про проводи тепла і наближення зими. Ця рослина – дикий предок троянди. У слов’янських народів шипшина була символом молодості, любові і краси. Її по праву можна вважати «лісовим лікарем», однією з найцінніших лікувальних рослин. Шипшина підвищує захисні сили організму, нормалізує обмін речовин, корисна для серця й судин. У плодах шипшини міститься більше аскорбінової кислоти, ніж у смородині та лимонах. А для того, щоб забезпечити організм добовою дозою цього вітаміну, достатньо всього двох ягід. Шипшина є зимовим кормом для багатьох птахів. Тож збираючи цілющі ягоди не забувайте залишити і для пернатих друзів.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ШПАК СПІВАЄ І ВОСЕНИ

Впевнено увійшла в свої права володарка осінь. Золотом-багрянцем горять діброви, ранки прохолодні і свіжі, а дні по-літньому погожі. Триває пізнє бабине літо. Повітря пахне опалим листям. А в лісі оселилась тиша – подались у вирій птахи і забрали з собою дзвінкі переспіви. Але що це? На верхівці берези зовсім по-весняному щебечуть і посвистують шпаки. В ясні і теплі осінні дні вони часто збираються зграями на деревах і співають, хоча й не так завзято, як навесні. За народною легендою, це вони прощаються зі своєю домівкою перед відльотом у вирій.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

СПОСТЕРІГАТИ. ВИВЧАТИ. ОБЕРІГАТИ

5-6 жовтня в Україні проводились дні спостережень за птахами. Відзначаються ці дні з ініціативи Товариства охорони птахів, а залучаються всі бажаючі любителі пернатих. Навіщо це потрібно? По-перше для залучення широкого загалу до пізнання світу птахів і привернення уваги до проблем їх збереження. Адже деякі види птахів знаходяться під загрозою зникнення. Результати спостережень надсилають до Товариства охорони птахів, де вони опрацьовуються. По-друге, спостерігати за птахами, вивчати їх види, поведінку – цікаве і пізнавальне заняття. До того ж вельми корисне. Доведено, що люди, які регулярно контактують з природою, мають більш стійкий імунітет та менш піддаються стресу, депресії, тривожності. Споглядання за птахами позбавляє негативу. В Британії навіть прописують спостереження за птахами як терапевтичний засіб, а в Японії у школах є уроки споглядання за природою.
На території Ічнянського національного природного парку осінньої пори можна побачити багато і перелітних, і зимуючих птахів. Під час спостережень слід дотримуватися нескладних правил: поводитись у природі тихо, не наражати птахів на стрес, дбати про чистоту довкілля і, звісно, отримувати задоволення від спілкування з природою.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

НЕСИ ДОБРО У СВІТ ТВАРИН

В сучасному світі людина все далі відходить від природи. Іноді ми забуваємо, що поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. Домашні улюбленці для нас – лише сторінка життя, а ми для них і є все життя. Ми рідко замилюємось про інших тварин, тих, які нам не належать, дозволяємо кривдити або й знищувати їх…
Для пробудження людської свідомості і привернення уваги до проблем тварин 4 жовтня в усьому світі відзначається Міжнародний день захисту тварин.
Працівники Ічнянського національного природного парку долучили до тематичного заходу учнів Ічнянського професійно-аграрного ліцею. Було проведено презентацію «Захист слабких – справа сильних». Під час проведення обговорювались проблеми безпритульних тварин, жорстоке ставлення та безвідповідальність людей. Звертали увагу і на правовий захист тварин. Як підсумок – спільно з учнями ліцею створили плакат «Любов починається з добра, добро починається з любові».

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЕКОЛОГІЯ – МОЯ СПРАВА


Ось уже сім років працівники служби державної охорони природно-заповідного фонду проводять вимірювання рівня води у ставках Ічнянського національного природного парку. В деяких водоймах рівень води у весняно-осінній період значно зменшувався, в деяких вода зникала повністю. Але такого масового висихання, яке спостерігається цього року, не було. Боляче й страшно дивитись як гине, позбавлена свого середовища існування, ставкова флора і фауна. Чому так? Хто винен?
Висихання водойм, так само як і забруднення довкілля, глобальне потепління, вирубка лісів – все це результати людської діяльності. Для більшості громадян «екологія» – це щось далеке і незрозуміле і що, здавалося б, ніяк не стосується пересічного українця, який не має атомної електростанції, не викидає відходи в річку і тому подібне. Проте, це не так. Щоденними простими вчинками однієї людини можна зекономити багато ресурсів природи або хоча б не забруднювати її.
Почати слід із себе: що я можу зробити?
Якщо людина бажає зробити свій внесок у захист довкілля, перед нею є безліч можливостей.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПОДОРОЖУЙМО!

27 вересня – День туризму – свято всіх, хто хоч раз відчув себе в ролі мандрівника, вибираючись зі щоденної суєти в ліс або на поле, на берег річки чи озера а також в інші місця, на які така багата наша земля. Популярність туризму пояснюється дуже просто: туризм – це вигода в усіх напрямках. Він не тільки сприяє процвітанню і благополуччю туристичних регіонів, активно підтримує високий рівень культурного збагачення, яке отримують мандрівники під час поїздки, але й дає величезний заряд бадьорості і позитиву.
Будь-якої пори року розкішна природа Ічнянського національного природного пару запрошує вас вирушити стежками у таємничий дивосвіт, подарує безліч вражень, чудовий настрій і відпочинок.
Тож подорожуйте, розширюючи свій кругозір, пізнавайте незвідане і відпочивайте душею!

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ФОТООСІНЬ: РІЗНІ ПОГЛЯДИ

Фізики бачать, що промені світла поширюються прямолінійно, а романтики – що осіннє сонце пестить землю веселковими променями. А що бачите ви?

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПОРА ОСІННЬОГО РІВНОДЕННЯ

23 вересня – день осіннього рівнодення. Дні коротшають: ледь зайде сонце — і вже насувається ніч. І так триватиме до самого дня зимового сонцестояння, до 22 грудня. Сонце піднімається вже не так високо, як влітку, його промені слабше прогрівають землю.
Після осіннього рівнодення починається друге бабине літо. Ще нема пишного розмаїття гарячих барв, лише подекуди золотіє перше листя, та в повітрі уже бринить осіння тиша і свіжість. Дозріває калина, шипшина, глід, починають вистрибувати зі своїх зелених кожушків горіхи.
Значно поменшало комах. Барвисті метелики забираються в щілини, де зимуватимуть до весни. Облаштовуються на зимівлю жуки, бабки. В надійних прихистках личинки та гусениці. У ясні дні можна спостерігати літаючу павутину, на якій сидить маленький павучок. Він випускає павутину, яка стає все довшою й довшою, потім павучок перекушує її і вітер заносить його доволі далеко. Так вони розселяються на нові території.
Подались у вирій комахоїдні птахи. А от водоплавні пернаті будуть з нами, доки не почне замерзати вода на водоймах.
У звірів на початку осені змінюється шерсть, вона стає густішою й теплішою. Білки, миші роблять запаси грибів, горіхів, жолудів, насіння на зиму. Тварини утеплюють свої житла травою, мохом, сухим листям. Кроти, хоч і невеликі за розміром, та за раз вони з’їдають стільки, скільки важать. Тож на зиму роблять запас дощових черв’яків. Їжаки, борсуки нагулюють товстий шар підшкірного жиру для зимової сплячки. Запасають деревний корм бобри. Все у природі готується до зими.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ДРУГА ЗУСТРІЧ ОСЕНІ

21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці. У Назареті в сім’ї праведних Якима та Анни народилася Діва Марія, якій судилося стати матір’ю Ісуса Христа. Кажуть, що цього дня потрібно просити про найпотаємніше – і Богородиця обов’язково допоможе. Жінки в цей день прикрашали ікони Богородиці калиною і пізніми квітами, просили Матір Божу про мир і спокій у сім’ї, про здоров’я і щастя дітей.
Різдво Пресвятої Богородиці відзначається як свято справжньої великої радості, тож забороняється лаятися і проявляти злість, особливо в ставленні до близьких. Здавна, у такий день ніхто не працював, а після богослужіння влаштовували святкові обіди. За повір’ям вважалося, що якщо жінка в цей день вмиється водою до сходу сонця, то краса її збережеться до самої старості. А для міцного здоров’я дітей їх обливали на порозі водою.
У народі свято називають Другою Пречистою. З цього дня за народним календарем настає справжня осінь. До Другої Пречистої годилося повністю викопати картоплю і засіяти землю житом. «Перша Пречиста жито засіває, Друга – дощем поливає, а Третя снігом покриває», «Прийшла перша Пречиста – одягла природа намисто, прийшла друга Пречиста – взяла комара нечиста, а прийшла третя Пречиста – стала діброва безлиста», – мовиться у народних приказках.
Слідкували цього дня і за погодою. Яка погода на другу Пречисту – такою буде і вся осінь. Якщо сонячно, то і осінь чекає тепла і ясна, без рясних дощів. Якщо ж небо похмуре – осінні холоди прийдуть із дощами. Тож якою буде цьогорічна осінь – побачимо завтра.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ІНФОРМУЄМО ПРО ВІЛЬНІ ВАКАНСІЇ

1. Завідувач господарства
2. Водій автотранспортних засобів
3. Начальник Хаєнківсько-Заудайського природоохоронного науково-дослідного відділення
4. Інспектор з охорони природно-заповідного фонду ІІ категорії Хаєнківсько-Заудайського природоохоронного науково-дослідного відділення
5. Заступник начальника Будянсько-Сезьківського природоохоронного науково-дослідного відділення
6. Провідний економіст фінансово-економічного відділу.
Деталі за номером 2-51-75

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар