Архів автора: park

НЕПОКАЗНА ТА РІДКІСНА

Зазвичай вважають, що рослини, які занесені до Червоної книги України, повинні вражати небаченою красою. Втім, осока богемська далека від усталеного ідеалу. Це тендітна, невеликого розміру, світло-зелена рослина, яка не має квітів з яскравою оцвітиною, тому для представників широкого загалу – зовсім непоказна.
На Лівобережжі Дніпра відомо лише декілька місцезростань даного виду. І одне з них в Ічнянському національному природному парку. Географічне поширення осоки богемської досить цікаве. Вид було описано в Чехії (звідси і видова назва – богемська). Ареал її поширення не суцільний, нерівномірний, що проявляється в іншій специфічній рисі осоки богемської – складній життєвій стратегії. Цей вид не витримує конкуренції з боку інших видів, тому зростає на нетривалих у часі екотопах (оселищах) – виникаючих мілинах озер, ставків, невеличких річок з повільною течією та мулистим ґрунтом. У разі зникнення такої екологічної ніші зникає і осока богемська. У тому місці, де вперше було зафіксовано даний вид науковцями Ічнянського національного природного парку, він не спостерігався декілька років поспіль. Втім, детальні польові дослідження дозволили «перевідкрити» осоку богемську. Внаслідок зміни гідрологічного режиму вона «залишила» попереднє місцезростання і змістилась на периферію колишнього болота у зовсім не притаманне для себе місце.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

УВАГА! ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ!

Нагадуємо, що легковажне ставлення, помножене на небезпечні для екосистем погодні умови, є основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях. Закликаємо дотримуватись елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі. Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки у природних екосистемах, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства.
Адміністрація Ічнянського національного природного парку

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВАЛЕРІАНА ЛІКАРСЬКА

Багато хто уявив собі таблетки чи аптечну настоянку. А от мало хто бачив, яка вона у природі. Валеріана дуже приваблива та красива, коли квітує світло-рожевим пінним цвітом. Вона лікує безліч нервових недугів, а до того, як стала відомою лікарською рослиною, цінувалась, як парфумерний засіб. В народі валеріану звуть «котяча м’ята», в ній містяться ефірні речовини, що специфічно діють на котів. На узліссях та луках Ічнянського національного природного парку валеріана лікарська зустрічається досить часто.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

7 липня – День працівника природно-заповідної справи. В Україні це свято відзначається з 2009 року. Дата вибрана не випадково, адже співпадає з прадавнім святом Івана Купала, що овіяне таємницями та присвячене чудодійній силі природи. Символом свята щороку обирається один з видів папороті, квітка якої, за легендою, має чарівні властивості. Цього року це одна з найбільш рідкісних папоротей України – міхурниця судетська. Ця ніжна рослина зростає лише у кількох місцях Карпат і потребує особливого захисту. Охороняючи рідкісну рослину ми охороняємо природу, основу нашого буття – а отже бережемо наше майбутнє.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ФОТОКОНКУРС «ВІКІ ЛЮБИТЬ ЗЕМЛЮ» ЗАПРОШУЄ ДО УЧАСТІ

«Вікі любить Землю» — це фотоконкурс, присвячений пам’яткам природи України. У 2020 році він пройде з 1 по 31 липня. Головна мета конкурсу полягає у тому, щоб створити під вільною ліцензією якомога повнішу базу фотографій пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду на території України для ілюстрування Вікіпедії та інших проектів.
Детальніше про конкурс можна дізнатися за посиланням: http:/wle.org.ua

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПАХНЕ ЛІТО ЛИПОВИМ ЦВІТОМ

В лісах Ічнянського національного природного парку розквітла липа. Дерева, вкриті золотавим духмяним цвітом, здається сяють під літнім сонцем. Повітря наповнене медовим ароматом і гудінням працьовитих бджіл. До речі, липовий мед, «липець», вважається одним з найкращих. Впродовж століть липа була улюбленим деревом у наших предків: з неї виготовляли посуд, на липових дошках писали ікони, з кори плели взуття і кошики. А про цілющі властивості липового цвіту знали ще древньогрецькі лікарі. Існує повір’я, що заснувши під липою можна побачить віщий сон.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ІНФОРМУЄМО ПРО ВІЛЬНІ ВАКАНСІЇ

1. Заступник начальника Хаєнківсько-Заудайського природоохоронного науково-дослідного відділення.
2. Інспектор з охорони природно-заповідного фонду ІІ категорії Хаєнківсько-Заудайського природоохоронного науково-дослідного відділення.
3. Заступник начальника Будянсько-Сезьківського природоохоронного науково-дослідного відділення.
4. Інженер з охорони природних екосистем І категорії відділу державної охорони природно-заповідного фонду.
5. Інспектор з охорони природно-заповідного фонду ІІ категорії Будянсько-Сезьківського природоохоронного науково-дослідного відділення.
Деталі за номером 2-51-75.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

НАСОЛОДЖУЙТЕСЬ ЛІТОМ БЕЗПЕЧНО

Хто з нас холодної зими не мріяв про літо? Та коли на термометрі спека за 30, дихається важко і все живе ховається в тінь, ми починаємо нарікати: «І коли ця жара закінчиться?» Багато людей тяжко переносять таку погоду, виникають проблеми зі здоров’ям. Як же пережити спеку безпечно? По-перше, примхи погоди погано переносять люди, які мало рухаються, живуть у комфортних умовах, тобто відірвались від природи. Тож слід частіше бувати на свіжому повітрі, не нехтувати фізичними вправами, вживати більше рослинної їжі. Якщо ж ви вирушаєте на природу, краще робити це вранці чи ввечері, коли прохолодніше. Для захисту від сонця обов’язково слід мати головний убір (краще крислатий капелюх) та світлий вільний одяг з натуральних тканин. Бажано уникати відкритих сонячних ділянок і не забувати пити вдосталь води.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПТАХ ЧИ ТВАРИНА?

Деякі живі істоти мають такі дивні назви, що навіть не одразу здогадаєшся, хто це: птах чи тварина. Так, наприклад, загадковий водяний бугай. Його могутній голос, що нагадує ревіння бугая, чути вночі або рано-вранці біля водойм парку. В давнину люди вважали його породженням нечистої сили. Але насправді це птах з родини чаплевих, який живе в очеретах і дуже рідко потрапляє на очі. А гучний звук дає резонансне скорочення його стравоходу. А от пірникозу ви запросто можете побачити на наших ставках. Її назва утворена від двох слів: «коза» і «пірнати». Це птах, що у шлюбному вбранні має на голові своєрідні «ріжки» з пучків пір’я. Він відмінний плавець і в пошуках їжі може пірнати на велику глибину.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар