Архів автора: park

ДЕНЬ ЧИСТИХ БЕРЕГІВ

Щороку у треті вихідні вересня в Україні проходить масштабна екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів». Її мета – привернення уваги громадськості до проблем засмічення водойм, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля та підвищення екологічної свідомості громадян. Забруднення – одна з найважливіших проблем сьогодення. А між тим, слід пам’ятати, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Тож вкотре звертаємось: відпочиваючи у природі не залишайте сміття. Давайте дбати про чистоту довкілля разом.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗАРУМ’ЯНИЛА ОСІНЬ КАЛИНУ, У ЧЕРВОНЕ НАМИСТО ВДЯГЛА…

Навесні вона красувалася у вінку із білих квітів, як наречена, а зараз вбралася у разки червоних намистинок-ягід. Така вона – красуня калина, цілюща ягода, улюблениця нашого народу, оспівана у піснях та легендах. Жодна інша ягода, крім калини, не має зернятка у формі сердечка. Можливо тому на Україні калина завжди була учасницею весільного обряду. А іще з її ягід готували варення, їх сушили на зиму. Калина – чудові ліки від застуди, вона гасять високий тиск, додає снаги. Збирають калину тільки після перших заморозків, коли проходить її гіркий смак. У народі кажуть, що калина лікує не тільки тіло, а й душу, відганяє похмурі думки, і вселяє надію. В цьому ви переконаєтесь, помилувавшись кущами калини на території Ічнянського національного природного парку. О цій порі калина по-святковому вбрана в червоні кольори: вкрилося рум’янцем листя, коралами виблискують ягоди. Тому і назва рослини походить від слова «калити», адже восени її ягоди дозрівають і стають червоними: ніби розгораються, як жаринки.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

В прозорому осінньому повітрі тиша. Не чути пташиних голосів, які тішили нас усе літо. Більшість комахоїдних птахів уже подались на південь. Найдовше з нами залишаються водоплавні пернаті. На водоймах Ічнянського національного природного парку ще плескаються крижні, спритно пірнають норці та велично плавають лебеді. Пташенята лебедів, хоча й наздогнали зростом своїх батьків, проте не поспішають розлучатися із сірим оперенням, яке служить їм для маскування від ворогів. І лише в трирічному віці молоді лебеді стануть білосніжними величними птахами. (фото з інтернету)

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

СТУПИЛА ТИХО ОСІНЬ НА ПОРІГ…

Осінь завжди приходить непомітно. Ще по-літньому гріє сонце, веселять око барвисті квіти, ще небо лагідне, блакитне й тепле, але нічна прохолода вже стає колючою, а вранішні роси – студеними. На поріг ступила осінь. Почалося «молоде бабине літо» – тепла, погожа пора. За народними прикметами можна судити про майбутню осінь та зиму. Якщо осінь багата на гриби – зима буде тепла. А якщо в лісі мало грибів, а багато жолудів – чекай суворої зими. Щедрий урожай горіхів на ліщині обіцяє холодну і сніжну зиму. Горобина вродила рясно – до дощової осені та морозяної зими. Калина вже достигла, а листя на ній ще зелене – тепла осінь. Чим тепліший і сухіший вересень – тим пізніше прийде зима.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЛІСОВИЙ «НЕВИДИМКА»

Цей цікавий представник пернатих – неперевершений майстер маскування. Навіть стоячи поруч ви можете його не помітити. Сіро-буре забарвлення пір’я робить птаха схожим на шматок кори. Це дрімлюга, лісовий «невидимка».
Птах веде нічний спосіб життя, тож вдень справді дрімає на землі або на дереві. На гілку він сідає не впоперек, як інші птахи, а уздовж, тож помітити його вкрай непросто.
Дрімлюга має незвичайний дзьоб: на перший погляд зовсім маленький, але варто птахові відкрити його – і дзьоб перетворюється на справжню рожеву «пащу» з неймовірно широким розрізом. Це досконале пристосування, адже дрімлюга щоночі вирушає на полювання і своїм широченним дзьобом ловить комах. В давнину люди вважали, що птах здатен випивати молоко у кіз, тому російська назва дрімлюги «козодой». Птахи справді супроводжують череду, але цікавлять їх комахи, а не молоко.
(Фото з інтернет ресурсів)

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ДЕНЬ БЕЗПРИТУЛЬНИХ ТВАРИН

У третю суботу серпня відзначають день безпритульних тварин. Ця дата – не свято, а привід вкотре звернутися до цієї проблеми. Сумна статистика стверджує, що 75 % безпритульних тварин вигнані на вулицю жорстокими господарями. Опинившись без допомоги людини, вони приречені на голод і загибель. У Всесвітній день безпритульних тварин варто ще раз наголосити, що вони заслуговують на любов і турботу.
Подаруйте безпритульній тварині шанс на щасливе життя, заберіть безхатченка з вулиці або з притулку і більшої вдячності та відданості, ніж від нього годі буде чекати.
Не забуваймо про те, що ми одна велика сім’я на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ЗНАТИ, ЩОБ ОБМИНАТИ

На луках та в лісах Ічнянського національного природного парку гостює щедре літо, пора буйного різнотрав’я. Але поряд з гарноквітучими і лікарськими рослинами можуть зустрічатись і отруйні та рослини-алергени. Варто остерігатися їх, аби ненароком не наробити собі лиха. Щоб запобігти отруєнню, ніколи не зривайте, не їжте та навіть не куштуйте дикорослих ягід, плодів, кореневищ, якщо не впевнені, що вони їстівні.
Найпоширеніші отруйні рослини Ічнянського НПП: болиголов плямистий, віх отруйний (цикута), блекота чорна, белладонна звичайна, вороняче око, вовчі ягоди, дурман звичайний, наперстянка великоцвіта. Амброзія полинолиста не є отруйною, але може викликати серйозну алергічну реакцію. (Фото з інтернет-ресурсів)

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ПОЛЮВАННЯ НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНИХ ПРИРОДНИХ ПАРКІВ ЗАБОРОНЕНО

Ічнянський національний природний парк – це об’єкт природно-заповідного фонду України. Одним з його основних завдань є охорона і збереження об’єктів тваринного світу у комплексі з іншими природними ресурсами. Напередодні відкриття сезону полювання на пернату дичину нагадуємо, що згідно ст. 21 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» полювання на території національних природних парків заборонено. Звертаємо увагу на те, що відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» до полювання прирівнюється:
• перебування осіб у межах мисливських угідь, у тому числі на польових і лісових дорогах (крім доріг загального користування), з будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід чи ловчими звірами і птахами, або з продукцією полювання;
• перебування осіб на дорогах загального користування з продукцією полювання або з будь-якою зібраною розчохленою стрілецькою зброєю.
Тому вирушаючи на полювання попередньо ознайомтесь із межами мисливських угідь, щоб випадково не стати порушником природоохоронного законодавства.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

ВОНИ БАЧИЛИ ДИНОЗАВРІВ

Серед багатого тваринного світу трапляються рідкісні представники. А іноді досить поширені бувають маловідомі. Саме таким є щитень, який живе по всьому світу. Зустрічається він на всіх континентах, крім Антарктиди. Побачити щитнів можна і в мілких водоймах Ічнянського національного природного парку, або навіть у калюжах. Щитень – представник ракоподібних. З’явився він на Землі разом з динозаврами і анітрохи не змінився з того часу. Щитні мають просто інопланетну зовнішність. Завдовжки вони 2-11 см, мають до сімдесяти пар ніг, їх спину покриває щиток, звідси й назва. Щитень має цікаві очі: два великих складних, за ними – третє, менше, світлочутливе, а ще далі – четверте, значення якого до цього часу невідоме. Ці істоти мають дивовижну витривалість: при пересиханні водойми дорослі особини гинуть, але їх ембріони, вкриті захисною оболонкою, чекатимуть багато років, щоб відродитись при настанні сприятливих умов.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар

У СЕРПНІ НЕБО КОЛЬОРУ КВІТУЧОГО ЦИКОРІЮ…

Настав серпень – місяць студених рос, спекотного сонця і бездонного теплого синього неба, місяць, коли літо прощається з нами. В цей час на узбіччях доріг, на луках, на узліссях синіми зорями світиться цикорій. У народі його ще звуть Петровими батогами, адже починає цвісти до дня апостолів Петра і Павла. Цикорій не лише красива, а й надзвичайно корисна рослина. З його кореня виготовляють цілющий тонізуючий напій, який може замінити каву, але не містить кофеїну. Цикорій тішить нас квітами аж до жовтня, але кожна його квітка розпускається лише на один день.

Опубліковано у Новини | Залишіть коментар